Κορυφή με Μαραγκουδάκη

Μόνος πρώτος ο Πλατανιάς πέρασε και από τη Λάρισα με 1-0 και συνεχίζει να εντυπωσιάζει.

Ακόμα μία μεστή και καταπληκτική εμφάνιση για την ομάδα των Χανίων που δεν σταμάτησε ούτε στην πόλη της Θεσσαλίας. Το συγκρότημα του Τιμόθεου Καβακά κέρδισε με 1-0 την ΑΕΛ- τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ααράμπ- και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Βέροιας στο Ελ Πάσο έμεινε μόνο του στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Μάρκος Μαραγκουδάκης πέτυχε το χρυσό γκολ του Πλατανιά που θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα τέρματα μέχρι το τέλος.

Ξεκίνημα με το αριστερό για το δίδυμο Μπάντοβιτς-Νταμπίζα στον πάγκο της ΑΕΛ. Οι βυσσινί βρέθηκαν σε κακή μέρα και άφησαν και άλλους βαθμούς στο Arena. Εκτός από το πρώτο 10λεπτο που έψαξε το γρήγορο γκολ, η ΑΕΛ ήταν άφαντη στην συνέχεια και δεν δικαιούτο τίποτα παραπάνω. Κόστισε η απ' ευθείας κόκκινη κάρτα του Ααράμπ σε ένα κομβικό σημείο, αλλά είναι χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι είχαν μόλις μία ευκαιρία σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.