Χάνει έδαφος ο Φωκικός

Η ομάδα της Άμφισσας παραχώρησε 0-0 στον Αιγινιακό, με τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα για ένα ακυρωθέν γκολ.

Η διαφορά από τις θέσεις των μπαράζ παραμονής μπορεί να διατηρήθηκε για τον Φωκικό στους τέσσερις πόντους, όμως η ισοπαλία (0-0) στην Άμφισσα με τον Αιγινιακό δεν βόλεψε κανέναν από τους δύο.

Οι γηπεδούχοι έμειναν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με παίκτη λιγότερο, οπισθοχώρησαν, αλλά στο 48’ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ του Καλλέργη από πλάγιο, με τον ποδοσφαιριστή του Φωκικού να βρίσκει δίχτυα. Ακολούθησαν χαμένες ευκαιρίες από πλευράς φιλοξενούμενων με τους Αραμπατζή (71’), Πέντα (87’) και Αχαλινόπουλο (90’), αλλά ο Τσεκρέζι όποτε χρειάστηκε επενέβη.

ΦΩΚΙΚΟΣ (Νίκος Κάτσικας): Τσεκρέζι, Μουστάκης, Καντούτσης, Δημητρίου, Σκαρίμπας, Καλλέργης, Ντάμπος (70' Μακράκης), Γεωργουσόπουλος, Ευαγγελιδάκης, Ζαχαρόπουλος, Πρίφτη (32' Πολυχρονάκης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Ροντρίγκο, Μπερτέν, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ζούρκος (68' Κ. Αχαλινόπουλος), Πέντα, Πολύζος (55' Ρίκκα), Κυνηγόπουλος, Γουέλκαμ.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής)

Last modified onΚυριακή, 18 Ιανουάριος 2015 17:14