Νίκη (1-0) με Στουρνάρα

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε 1-0 του Φωκικού σε ένα παιχνίδι που είχε χαμένο πέναλτι και κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα των Ψαχνών σκόραρε στο 20’ με γυριστή κεφαλιά του Στουρνάρα και έφυγε με το τρίποντο, που είναι το δεύτερο στην έδρα του μετά από αυτό κόντρα στον ΑΟΧ. Νωρίτερα. στο πρώτο λεπτό, ο Τσούτσης είχε χάσει σπουδαία ευκαιρί σε τετ α τετ του Τσούτση. Άλλες ευκαιρίες δεν σημειώθηκαν στοπρώτο 45λεπτο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Φωκικός ανέβασε την απόδοσή του, προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Στο 73’ ο Σιμονιάν αντίκρισε την κόκκινη κάρτα με τους φιλοξενούμενους να μένουν με αιρθμητικό μειονέκτημα.Ο Ηρακλής Ψαχνών έχασε την ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά του, όταν ο Κρητικός αστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 76’.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Λάμπρου): Αθανασόπουλος, Στουρνάρας, Λάμπρου, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου (77' Ντελέκος), Τσιμόντζι, Κρητικός (87' Τριανταφύλλου), Κοιλιάρας, Τσούτσης (19' Ντάνιελ).

ΦΩΚΙΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Μελίσσας, Άλα Άλμπι, Πεχλιβανόπουλος, Σιμονιάν, Καλαγκάνης, Σκαρίμπας, Ράντι, Αλβάρεζ, Θέος (66' Τζέκος), Φράγκος, Γουόρντεν.

Διαιτητής: Ζαραβινός (Αθηνών)

Βοηθοί: Κοσμάς, Μεϊντάνας (Αθηνών)

Last modified onΚυριακή, 13 Οκτώβριος 2013 18:07