• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

Η ρουλέτα έδειξε Κέρκυρα

Με 6-5 στα πέναλτι επικράτησε η Κέρκυρα της Δόξας Δράμας για το κύπελλο μετά από ένα γεμάτο ματς που είχε δύο γκολ στην κανονική διάρκεια και δύο ακόμη στην παράταση.

Η Κέρκυρα πήρε την πρόκριση και στην δεύτερη φάση του κυπέλλου Ελλάδος θα υποδεχθεί στο πρώτο ματς τον Παναιτωλικό. Ο Στόικος ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας και την κράτησε ζωντανή μετά το 2-1 στην παράταση. Από την άλλη, ο Κουτζαβασίλης έπιασε το πέναλτι του Ρούτση και έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση του θεσμού, αφού μέχρι τότε και οι δύο ομάδες είχαν βρει στόχο και στα δέκα πέναλτι που είχαν εκτελεστεί. Το 6-5 έγραψε ο Αθανασόπουλος.

* Πρώτα η Δόξα, επειδή ξεκίνησε εκείνη να εκτελεί πρώτη πέναλτι

24' Ο Ζορμπάς με βολ πλανέ έπειτα από μπαλιά του Κόντου έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα της εστίας της Δόξας Δράμας
22' μακρινό σουτ του Στόικου που καταλήγει στο "γάμα" της εστίας της Κέρκυρας για το 0-1
100' σέντρα του Γκόμεζ και κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι από τον Κόντο της Κέρκυρας
105' σέντρα Καραδέμητρου από δεξιά, ο Δαύκος διώχνει και ο Βενέτης που βρίσκεται στην πορεία της μπάλας με κεραυνό μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Δόξας Δράμας.
113' Ο Στόικος ισοφαρίζει με πέναλτι που κέρδισε η Δόξα Δράμας σε χέρι του Γκόμεζ μέσα στην περιοχή της Κέρκυρας.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Μ. Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς (106' Καραγιαννίδης), Ναγιάρ (70' Γυφτοκώστας), Σουάνης, Γκόμεζ, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Σίμιτς (70' Καραδέμητρος), Κουτσόπουλος.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Δαύκος, Κίκοφ, Κάσσος, Στόικος, Μουδούρογλου (68' Αμανατίδης), Ρούτσης, Μπουτζίκος, Διαμαντόπουλος (78' Χιντατσέλι), Περπερίδης, Στεργιανός, Θεοδωρέλης (88' Μπέκα).