Τεσσάρα στα… Ψαχνά

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με 4-1 του Ηρακλή Ψαχνών στο φιλικό που έγινε στο Πανθεσσαλικό. Η Νίκη Βόλου επικράτησε με 4-1 του Ηρακλή Ψαχνών στο φιλικό που έγινε στο Πανθεσσαλικό.

Η Νίκη Βόλου έκανε πρόβα πρωταθλήματος με τον Ηρακλή Ψαχνών, ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στο 4-1.

Νίκη ψυχολογίας λίγες ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για τη Νίκη Βόλου, η οποία ήταν πιο αποτελεσματική στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη με 4-1. Ο Ηρακλής Ψαχνών είχε καλές αντιδράσεις αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να απειλήσει με αντεπιθέσεις που τελείωσε ο Μάριος Σέγκος.

Η ομάδα της Ευβοιας, όμως δεν κράτησε στο δεύτερο μέρος και δέχθηκε τρία γκολ από την ομάδα του Βόλου, η οποία ανέβασε την απόδοση της και τελείωσε καλύτερα τις φάσεις που δημιούργησε.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

6’ Ο Τάντιτς έστρωσε στον Μήτση, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

11’ Ατομική προσπάθεια Πορτουλίδη και σουτ που έφυγε άουτ

15’ Πορτουλίδης έστρωσε στον Σκούφαλη και από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ, αλλά ο Ψωμιάδης έδιωξε σε κόρνερ

19’ ΓΚΟΛ 0-1 Αντεπίθεση με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Σέγκος που με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βούρα που ακούμπησε την μπάλα, αλλά δεν την έδιωξε

30’ ο Πορτουλίδης άφησε στον Κυριάκο, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στην ρίζα του δεξιού δοκαριού

33’ Ο Σέγκος έκανε δυνατό σουτ που έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια

35’ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Ριζογιάννης έβγαλε την κάθετη στον Φλίγκο που με ψηλοκρεμαστό σουτ ισοφάρισε.

45’ εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου έδιωξε σε κόρνερ ο Ψωμιάδης

50’ απευθείας εκτέλεση φάουλ Κυριάκου σε κόρνερ ο Ψωμιάδης

66’ ΓΚΟΛ 2-1 Κυριάκος άνοιξε στον Τάσιτς, εκείνος βρήκε τον Πορτουλίδη, έκανε το κοντρόλ και με σουτ έτσειλε την μπάλα στα δίχτυα

77’ ΓΚΟΛ 3-1 Τάσιτς πάσα στον Κυριάκο που με πλασέ σκόραρε

86’ ΓΚΟΛ 4-1 ο Χάμος κάθετη πάσα στον Λαζαρίδη, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής αύξησε το δείκτη του σκορ

90’ διαγώνια πάσα του Γιάκομπ στον Ρόππα που έκανε το σουτ άουτ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βούρας, Ψιάνος (79’ Μκρτσιάν), Βέρτζος (57’ Σαμαράς), Καρατζάς (79’ Αργύρης), Μήτσης (74’ Παπαδόπουλος0, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης (74’ Γιάκομπ), Σκούφαλης (57’ Τάσιτς), Κυριάκος (81’ Χάμος), Τάντιτς (74’ Ρόππας), Φλίγκος (57’ Λαζαρίδης)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Ψωμιάδης, Ζουλιώτης, Τάουερ (74’ Ιακωβάκης), Μπακομήτρος (61’ Ρεπετσάς), Κονέ, Βαγκελί, Ρούτσης (72’ Τζάνης), Γέσιτς (81’ Σπανός), Χαϊκάλης, Σέγκος (61’ Ντελέκος), Μέντες (55’ Ποκόνγκ)

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΜΑΡΙΑ ΜΟΣΧΟΝΑ

Last modified onΣάββατο, 22 Σεπτέμβριος 2012 20:20