Ανατροπή σε 10 λεπτά

Η Athens Kallithea νίκησε τον Ηρόδοτο 2-1 εκτός έδρας με ανατροπή μέσα σε 10 λεπτά.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη με τον Γιώργο Σίμο στην τεχνική ηγεσία πανηγύρισε η Athens Kallithea το Σάββατο (10/12) στη Νέα Αλικαρνασσό. Η αθηναϊκή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο από τον Ηρόδοτο, αλλά στην επανάληψη γύρισε το ματς μέσα σε διάστημα 10 λεπτών και επικράτησε 2-1.

Στο 45' από σέντρα του Γρηγορόπουλου ο Έλιο Τζούνιορ με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τους Κρητικούς. Στο 51', όμως από σέντρα του Σαντάνα ο Σαρρής σκόραρε στην εστία της ομάδας του. Το 1-2 διαμορφώθηκε με κεφαλιά του Λουκίνα στο 61' από σέντρα του Μασιέλ.