Πρώτος βαθμός στο Σεραφείδειο

ΑΕΚ Β και Ηλιούπολη ήρθαν ισόπαλες 0-0. Δοκάρι οι γηπεδούχοι στο 48' με τον Μουστακόπουλο.

Χωρίς γκολ και χωρίς νίκη συνεχίζουν στο πρωτάθλημα της Super League 2 ΑΕΚ Β και Ηλιούπολη. Οι δύο ομάδες προέρχονταν από ήττες στην πρεμιέρα, όμως έμειναν στο 0-0 στο Σεραφείδειο το απόγευμα του Σαββάτου (12/11).

Η Ηλιούπολη στο 39' είχε μία καλή ευκαιρία με σουτ του Ματσούκα και στο 48' η Ένωση είδε τον Μουστακόπουλο να έχει σουτ στο δοκάρι. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το τρίποντο όταν ο Κρέτση από σέντρα του Πολίμου έκανε την προβολή, αλλά δεν βρήκε στόχο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΕΚ Β - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 0-0
Δοκάρι: 48' Μουστακόπουλος

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κάτσικας, Τρούμπουλος, Παρράς, Μουστακόπουλος (76' Κορομηλάς), Ρουκουνάκης, Ε. Χριστόπουλος, Γερολέμου (83' Γκολφίνος), Μαχαίρας (75' Σκόνδρας), Κοσίδης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Νίκος Παντελής): Περιστερίδης, Πολίμος, Μπουσάι (73' Ντίαζ), Κρητικός, Μουριέλ, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης, Δημητριάδης (57' Κρέτση), Βασιλείου (66' Βάρκας), Μπαστακός, Ματσούκας.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθήνας)
Βοηθοί: Κοττορός, Δέτση (Δωδ/νήσου)

Last modified onΣάββατο, 12 Νοέμβριος 2022 17:18