• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

LIVE Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Βόλου

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη του αγώνα Κυπέλλου, Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Βόλου.

Ο μοναδικός εκπρόσωπος της Football League στους «8» του Κυπέλλου, Ολυμπιακός Βόλου δοκιμάζεται την Τετάρτη (29/01, 18:00 OTE Sport 3) απέναντι στον Παναθηναϊκό. Το flnews.gr βρίσκεται στο γήπεδο της Λεωφόρου και θα καλύψει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξή του.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 4-0

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος αναμέτρησης

89' ΓΚΟΛ 4-0 Ο Καρέλης αυτή τη φορά τελειώνει την φάση και κάνει το 4-0.

Αποχώρησε από το παιχνίδι ο Πράνιτς με τράβηγμα. Με δέκα συνεχίζει ο Παναθηναϊκός.

81' Καπετάνος αντί Κατσίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου.

79' κίτρινη κάρτα στον Κατσίκη

78' δοκάρι για τον Παναθηναϊκό σε σουτ του Καρέλη στην αντεπίθεση.

76' Κλωναρίδης αντί Μπεργκ για τον Παναθηναϊκό.

75΄κίτρινη κάρτα στον Κριστομπάλ του Ολυμπιακού Βόλου.

73' ΓΚΟΛ 3-0 Ο Μπεργκ με σουτ από κοντά έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στην εστία του Ολυμπιακού Βόλου.

70' Πράνιτς αντί Χουχούμη για τον Παναθηναϊκό.

69' Κριστομπάλ αντί Πινδώνη για τον Ολυμπιακό Βόλου και Καρέλης αντί Μπαϊράμι για τον Παναθηναϊκό.

63' Ο Ολυμπιακός Βόλου με την είσοδο και του Δεινόπαπα βγαίνει πιο πολύ στην μεσαία γραμμή, αλλά δεν καταφέρνει να κάνει προσπάθεια. Από την άλλη πλευρά, ο Παναθηναϊκός έχει βρει περισσότερους χώρους.

57' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Ζέκα έκανε εκληκτική προσπάθεια από αριστερά, ο Ατζαγκούν έκανε την κεφαλιά που πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπαϊράμι με σουτ την έστειλε στα δίχτυα.

54'  Ο Μπρέσκα γύρισε στο κέντρο της περιοχής, ο Δεινόπαπας έπιασε το σουτ που έφυγε άουτ.

52' κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση του Ολυμπιακού Βόλου.

50' Δεινόπαπας αντί Ολίσε για τον Ολυμπιακό Βόλου

48' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Αντζαγκούν με σουτ από πολύ κοντά και μετά την πρώτη απόκρουση του Γεωργίου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

έναρξη δεύτερου μέρους χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος πρώτου μέρους

45' κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο

44' Ο Ρόκας στο κόρνερ φαίνεται να πιάνει από την φανέλα τον Μπέργκ, οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού ζήτησαν πέναλτι.

44' Ο Ντίνας έκανε κεφαλιά, αλλά έσωσε πάνω στην γραμμή ο Ολίσε με κεφαλιά.

43' ο Μπέργκ μπαίνει στην περιοχή, αλλά τον προλαβαίνει στην έξοδο ο Γεωργίου.

41' κίτρινη κάρτα στον Ολίσε για τον Ολυμπιακό Βόλου.

40' Συνεχίζεται η πίεση στην άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου, με τους Γκούρμα και Μπρέσκα να προσπαθούν να δώσουν κάποιες ανάσες στην άμυνα τους, αλλά δεν μπορούν να κρατήσουν μπάλα για πολύ.

33' Αυξάνει η πίεση του Παναθηναϊκού, κερδίζουν κόρνερ, αλλά μέχρι τώρα οι περισσότερες μπαλιές βγαίνουν από τους κεντρικούς αμυντικούς του Ολυμπιακού Βόλου.

27' σέντρα του Σπυρόπουλου, αλλά έσωσε ο Μελίσσης σε κόρνερ πριν φτάσει στην καρδιά της άμυνας.

24' Ο Ολυμπιακός Βόλου πιέζει πιο ψηλά πλέον, ο Παναθηναϊκός βγαίνει πιο εύκολα και έχει βρεθεί δύο φορές στην πλάτη της άμυνας χωρίς να τελειώσουν την φάση.

17' γύρισμα του Γκούρμα στην περιοχή από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Ρόκα που δεν έκανε καλά το σουτ και η μπάλα αφού κόντραρε πάνω του έφυγε άουτ.

14' ο Ατζαγκούν έκανε σουτ από το σημείο του πέναλτι, αλλά με διπλή προσπάθεια και τύχη απέκρουσε ο Γεωργίου.

12' διπλή ευκαιρία για την ομάδα του Παναθηναϊκού, αλλά ο Μπεργκ δεν έπιασε την κεφαλιά στην σέντρα και το δεύτερο σουτ έφυγε άουτ.

7' ο Παναθηναϊκός, όπως είναι φυσικό πιέζει αρκετά την άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου και ψάχνει νωρίς το γκολ που θα του δώσει προβάδισμα.

2' πρώτη καλή φάση στην αναμέτρηση, με γέμισμα στην περιοχή του Ολυμπιακού από τον Ζέκα και με τον ώμο ο Μπαϊράμι έκανε την προσπάθεια που έδιωξε σε κόρνερ ο Γεωργίου με ωραία επέμβαση.