Ισόπαλος ο ΠΑΣ με τον Ολυμπιακό

Καλύτεροι οι Γιαννώτες άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις και άξιζαν τη νίκη.

Ισόπαλος 0-0 έληξε ο φιλικός αγώνας του ΠΑΣ με τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες». Η ομάδα του Στεφάν Ντεμόλ άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις στο πρώτο ημίχρονο έχοντας την υπεροχή. Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές έριξαν τον ρυθμό των γηπεδούχων, οι οποίοι ωστόσο είχαν την κλασική ευκαιρία για να πάρουν το ματς με τον Μιχαήλ στο 71' (κεφαλιά άουτ σε εκτέλεση φάουλ του Μπεσέρα).

Πολύ δραστήριος ο Ντε Βινσέντι, κώλωνα στο κέντρο οι Κεϊτά και Λίλα, απειλητικά τα στημένα του νεοαποκτηθέντα Μπεσέρα, για τους τέσσερις που ξεχώρισαν από τους Γιαννώτες, οι οποίοι εν γένει είχαν μεστή παρουσία και έδειξαν πως βρίσκονται σε καλό δρόμο.

H 11άδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Φέγκρους, Πάντος, Βάντερσον, Μπουζίντ, Κεϊτά, Λίλα, Πατσατζόγλου, Ντε Βινσέντι, Κώτσιος, Τζάνης,  Μπακαγιόκο.
Επαιξαν επίσης: Κηπουρός, Οικονόμου, Χουτ, Γεωργίου, Μιχαήλ, Μπεσέρα, Ανδράλας, Βίλα, Τζημόπουλος, Κουέβας και Τσάνης.

Last modified onΠέμπτη, 25 Αύγουστος 2011 12:24