Μάκος: «Ντρέπομαι...»

O μέσος των Τρικάλων, Γρηγόρης Μάκος, ήταν έντονα απογοητευμένος μετά την ήττα από τον ΟΦΗ.

[googlead][/googlead]

Τα Τρίκαλα ηττήθηκαν εύκολα 0-3 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και ο χαφ της θεσσαλικής ομάδας, Γρηγόρης Μάκος, υποστήριξε ότι ντρέπεται γι' αυτό. Αναλυτικά είπε:

«Δυστυχώς η ομάδα είναι άρρωστη ψυχολογικά, έχει πίεση και το ζω πρώτη φορά στην καριέρα μου και είναι κάτι ανεξήγητο από τη στιγμή που δεν υπάρχει ο στόχος της τετράδας. Στο πρώτο ημίχρονο ξέραμε ότι θα πίεζε ο ΟΦΗ που βάζει γκολ στα πρώτα λεπτά.

Εμείς και να πετύχουμε γκολ, θα πρέπει να ματώσουμε να το κρατήσουμε. Εγώ ήρθα να βοηθήσω την ομάδα, έχουν γίνει πολλές αλλαγές. Είναι βαρύ σκορ απέναντι σε μια φορμαρισμένη ομάδα και ντρέπομαι για αυτή την εμφάνισή μας. Για να ανέβεις στη Super League πρέπει να είσαι πρωτίστως ομάδα και ο ΟΦΗ είναι ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης».

Last modified onΚυριακή, 11 Μάρτιος 2018 18:37