Νίκη Κισσαμικού με ΟΦΗ

Η ομάδα από το Καστέλλι νίκησε με 2-0 τον ΟΦΗ στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Την ήττα με 2-0 απο τον Κισσαμικό στο Βαρδινογιάννειο γνώρισε ο ΟΦΗ στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας, ενόψει της συμμετοχής του στην Γ Εθνική. Οι Χανιώτες με δυο στημένες φάσεις κατάφεραν να πετύχουν δυο τέρματα, το ένα με κεφαλιά του Σμίλου στο 22' και το άλλο με απευθείας φάουλ του Λώττα στο 44'.
Το 0-2 παρέμεινε μέχρι και το τέλος, καθώς ο ΟΦΗ δεν εκμεταλεύτηκε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο τις ευκαιρίες που δημιούργησε με Νικολόπουλο και Πιθαρούλη.

ΟΦΗ (Μουράτ Σεροπιάν): Κασμερίδης, Μπολάκης, Ραπτάκης, Φαζός, Κοιλιάρας, Φαμπίνιο, Φραγκουλάκης, Κουσίδης, Νικολόπουλος, Μαρτσάκης, Τζέκος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Βλάχος, Γκούμας, Παπατζίκος, Πιθαρούλης, Καναβέτας, Μαραθιανός, Μπάμπης, Χίζι

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (46’ Γιαγκιόζης), Τσερκέζος (46’ Μποτωνάκης), Βουρβαχάκης (46’ Γιαννίτσης), Σμίλτος, Πότσι, Σελινιωτάκης, Μάνας (46’ Βαττής), Τσικουδάκης, Λώττας, Μάντζης. Έπαιξαν και οι Γιουρουκάκης, Μποτωνάκης, Κομπογεννητάκης, Κωνσταντόπουλος.

Last modified onΣάββατο, 08 Αύγουστος 2015 22:43