Θυμήθηκε τι σημαίνει νίκη...

Σπουδαίο διπλό (0-2) στον Εύοσμο ο Πιερικός.

Μετά από πέντε αναμετρήσεις χωρίς νίκη (0-1-4), ο Πιερικός έσπασε το αρνητικό σερί κερδίζοντας 2-0 τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο. Οι Κατερινιώτες ήταν πιο αποτελεσματικοί (21', 61') από τους γηπεδούχους και με υποδειγματική αμυντική λειτουργία έφτασαν στο τρίποντο που τους καθιστά φαβορί για την 6η θέση.
Ετσι, η επανεμφάνιση του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο της ομάδας, συνδυάστηκε με μία επιτυχία που επαναφέρει το χαμόγελο στις τάξεις της ομάδας, καθώς αυτή εξακολουθεί να κρατά την τύχη στα δικά της χέρια. Υπενθυμίζεται ότι την 33η αγωνιστική φιλοξενεί τον Φωκικό και στην 34η πάει στα Ψαχνά για να παίξει με τον αδιάφορο Ηρακλή. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, ο Αγροτικός συμπλήρωσε τέσσερις σερί ήττες και παλεύει για τη σωτηρία του, όντας σε πλεονεκτική έναντι του Φωκικού που έχει τους ίδιους βαθμούς (31). Και αυτό διότι υπερτερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία, ενώ την τελευταία αγωνιστική θα πάρει στα χαρτιά το τρίποντο με τον Εθνικό Αστέρα.

Πατήστε ΕΔΩ για το φιλμ του αγώνα, όπως το κατέγραψε το FL News λεπτό προς λεπτό.

Last modified onΤετάρτη, 16 Μάιος 2012 19:44