Είπε «ναι» στο δώρο από την Κατερίνη!

Ξανά λυτρωτής ο Σαμπέγκου Μπανγκουρά Ξανά λυτρωτής ο Σαμπέγκου Μπανγκουρά

1-0 ο Πανσερραϊκός τα Ψαχνά.

Με τέρμα του Σαμπέγκου Μπανγκουρά στο 44' ο Πανσερραϊκός κέρδισε 1-0 τον Ηρακλή Ψαχνών και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για είσοδο στα πλέι οφ μετά την απρόσμενη εντός έδρας ήττα του Πιερικού από τον Θρασύβουλο. Τα «λιοντάρια» συμπλήρωσαν έξι σερί ματς εντός έδρας χωρίς ήττα (5-1-0) και πλησίασαν στο -3 από την έκτη θέση. Στον αντίποδα η ομάδα της Εύβοιας γνώρισε την τρίτη της ήττα στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, ωστόσο ευρισκόμενη στο +5 από την παραμονή, κρατά την τύχη στα δικά της πόδια.
Οι περίπου 200 φίλοι του Πανσερραϊκού που βρέθηκαν στο γήπεδο, παρακολούθησαν ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Γρηγορίου είχαν την υπεροχή, οι φιλοξενούμενοι όμως αμύνθηκαν σχεδόν υποδειγματικά στο πρώτο μέρος. Παρόλα αυτά στη μία και μοναδική αδράνεια τους, δέχθηκαν το γκολ σε ένα κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης. Στην επανάληψη οι Σερραίοι βρήκαν περισσότερους χώρους και χωρίς να ρισκάρουν στο ελάχιστο θα μπορούσαν να φτάσουν σε ένα δεύτερο τέρμα σε δύο-τρεις περιπτώσεις. Αντίθετα ο Ηρακλής δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Κουτζαβασίλη.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το φιλμ του αγώνα όπως το κατέγραψε το FL News, λεπτό προς λεπτό.

Last modified onΚυριακή, 13 Μάιος 2012 19:21