Εριξε λάσο ο Μαρουκάκης!

Ο Μαρουκάκης στη φάση του γκολ Ο Μαρουκάκης στη φάση του γκολ

1-0 η Καλλιθέα την ΑΕΛ στο «Ελ Πάσο».

Σπουδαία νίκη για την Καλλιθέα που επικράτησε 1-0 της ΑΕΛ στο Ελ Πάσο. Σκόρερ ο Μαρουκάκης στο 15ο λεπτό. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο διάστημα, είχαν το έλεγχο με καλή μεσοαμυντική οργάνωση και θα μπορούσαν με τον Κατσίκη και τον Μαρουκάκη να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Κακή εμφάνιση για την ομάδα του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς, που έκανε πραγματικά αισθητή την παρουσία της στην εστία του Κατσούλη στο τελευταίο δίλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Καούνος έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία από την μικρή περιοχή.

Για την Καλλιθέα είναι το πρώτο τρίποντο μετά από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα. Από την άλλη η ΑΕΛ γνώρισε την τέταρτη διαδοχική της ήττα με 1-0 και φυσικά βλέπει την υπόθεση απευθείας άνοδος να απομακρύνεται.

Πατήστε ΕΔΩ για την λεπτό προς λεπτό ανάλυση. Το «FL News» βρέθηκε στο δημοτικό γήπεδο της Καλλιθέας για το σπουδαιότερο ματς της 14ης αγωνιστικής