Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη των αγώνων Κυπέλλου της Τρίτης (27/01).

Ο Απόλλων και ο Ηρακλής δίνουν την Τρίτη (27/01) τους αγώνες ρεβάνς στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου και το flnews.gr θα καλύψει την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων. Υπενθυμίζεται ότι τα πρώτα ματς είχαν λήξει ισόπαλα 1-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 0-1

τέλος αναμέτρησης

91'  Ο Περόνε δεν μπορεί να βρει την μπάλα στην ωραία σέντρα του Πουρτουλίδη μόνος με τον τερματοφύλακα.

6 λεπτά οι καθυστερήσεις στην αναμέτρηση

83' Ο Μπαράλες έκανε την κεφαλιά στην περιοχή και ο Ιντζόγλου έδιωξε πάνω στην γραμμή, με τους παίκτες του Αστέρα Τρίπολης να ζητάνε πέναλτι για χέρι, αλλά ο διαιτητής δείχνει κόρνερ.

76' Ο Αστέρας Τρίπολης πιέζει για να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά στις αντεπιθέσεις ο Ηρακλής είναι αρκετά επικίνδυνος.

66' Ο Ζιάμπαρης έκανε λάθος εκτίμηση, έδιωξε πάνω στον Πάρα και η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από την εστία του Ηρακλή.

56' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ρομάνο μετά από τέλεια πάσα του Κυριακίδη βρέθηκε μόνος του με τον τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης, πέρασε την μπάλα από πάνω του και άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή.

49' Εκτέλεση φάουλ του Περόνε από 25 μέτρα, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης.

46' έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40' Πιο επιθετικός έχει γίνει ο Αστέρας Τρίπολης, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα η άμυνα του Ηρακλή.

30' παιχνίδι χωρίς ρυθμό και με ελάχιστες τελικές προσπάθειες που δεν έχουν σημαδέψει την εστία.

17' σουτ του Κυριακίδη έξω από την περιοχή του Αστέρα Τρίπολης με την μπάλα να περνά λίγο έξω από την εστία.

15' αναγνωριστικό παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό και φάσεις, με τον Αστέρα να έχει την κατοχή της μπάλας.

έναρξη της αναμέτρησης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φερνάντες, Μουκάμ, Παντελιάδης - Ιντζόγλου, Χουάντερσον

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης)Kοσίτσκι, Κιτοκό, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Τιέ Μπι (59' Πάρα), Νίκο Φερνάντες, Μούκαμ (65' Ρόλε), Μπαντιμπανγκά (46' Τσοκάνης), Μπαράλες.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος)Χουάντερσον, Μπουκουβάλας (88' Λουκίνας), Σαραμάντας, Μπαρτολίνι, Στάμου, Τσιλιανίδης (46' Τσιλιγκίρης), Ιντζόγλου, Ζιαμπάρης, Περόνε, Ρομάνο (77' Πουρτουλίδης), Κυριακίδης.

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Χαρίσης (Γρεβενών)

Λεβαδειακός - Απόλλων 1-4

89' ΓΚΟΛ 1-4 Ο Ανγκούλο με σουτ μέσα από την περιοχή εκμεταλλεύθηκε την προσπάθεια του Βασιλαντωνόπουλου και την ασταθή απόκρουση του Στρατηλάτη.

83'ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα για τον Ψιάνο με δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή καθυστέρησε να εκτελέσει πλάγιο άουτ. Με δέκα παίκτες πλέον και οι δύο αντίπαλοι.

70' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα για τον Βαγγέλη Μάντζιο για φάουλ με τον αγκώνα στον Κοτσώνη, με το βίντεο να μην δικαιώνει την απόφαση του διαιτητή και να δείχνει πως ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα κέρδισε ουσιστικά την αποβολή με τον τρόπο που έπεσε.

57' ΓΚΟΛ 1-3 Ο Άσιτς με σουτ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Λίτση από την αριστερή πλευρά.

54' ΔΟΚΑΡΙ στην αντεπίθεση, ο Ανγκούλο μπήκε στην περιοχή του Λεβαδειακού μετά από ωραία πάσα του Λαγού και έστειλε με σουτ την μπάλα στην ρίζα του κάθετου δοκαριού και στη συνέχεια έφυγε έξω από την περιοχή.

53' ΔΟΚΑΡΙ δεύτερη καλή εκτέλεση του Μιλιάζες στην περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω για τον Λεβαδειακό.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

38' Γυριστή κεφαλιά στην περιοχή του Λεβαδειακού από τον Άρσιτς, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

35' Μετά τα τρία γκολ σε ελάχιστα δευτερόλεπτα (132''), ο ρυθμός της αναμέτρησης έχει πέσει με τον Λεβαδειακό να ψάχνει για αρχή την ισοφάριση, αφού χρειάζεται πλέον μόνο νίκη για να προκριθεί.

18' ΓΚΟΛ 1-2 Ο Κοτσώνης με κεφαλιά έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ τον Απόλλωνα μετά από εκτέλεση φάουλ του Λαγού.

17' ΓΚΟΛ 1-1 Με την σέντρα ο Βαγγέλης Μάντζιος ισοφάρισε με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

16' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ηρακλής μπήκε από την δεξιά πλευρά, προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα στο πέναλτι και κοντράρει στον Μάγκα που στρώνει στον Χατζή και μέσα από την περιοχή με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα/

10' Αρκετά χαμηλή θερμοκρασία με τους ποδοσφαιριστές να προσπαθούν να "ζεσταθούν" σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σάντσες, Μιλοσάβλιεφ, Σκέμπης - Βάντερσον, Λαγός, Ψιάνο, Κοτσώνης, Πίτκας, Χατζής

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σάββας Παντελίδης)Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μιλιάζες, Βούκσεβιτς, Μαχαίρας, Μάγκας, Ζίτο (46' Γκόμεζ), Μιλοσάβλιεφ (76' Σοτέλο), Μπουσταμάντε (59' Γιακουμάκης), Σάντσες, Μάντζιος.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Αλέκος Βοσνιάδης)Πίτκας, Χατζής, Λίτσης, Γεωργίου, Ψιάνος, Κοτσώνης, Ηρακλής, Άρσιτς (78' Κύργιας), Λαγός (68' Φαρία), Ανγκούλο, Βάντερσον (33' Βασιλαντωνόπουλος).

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Καρατζίκας (Αθηνών)

Last modified onΤρίτη, 27 Ιανουάριος 2015 21:23