Και... εντός Αναγέννηση!

Τα Γιαννιτσά επικράτησαν 1-0 του Αγροτικού Αστέρα και πανηγύρισαν την πρώτη εντός έδρας νίκη

Με χρυσό σκόρερ τον Καρυοφύλλη η ομάδα της Πέλλας έκαμψε την αντίσταση των «πράσινων» και έφτασε στην πρώτη εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι αναρριχήθηκαν στη βαθμολογία και έπιασαν στην 5η θέση την άλλη Αναγέννηση, αυτή της Επανομής.

Θυμηθείτε τη live εξέλιξη του αγώνα...

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

91' Σουτ του Παμπόε, ο Βοσνιάδης παραχώρησε κόρνερ.

87' ΑΛΛΑΓΗ για την Αναγέννηση Γιαννιτσών. Στη θέση του Μπέκα ο Αποστολίδης.

85' ΑΛΛΑΓΗ για τον Αγροτικό Αστέρα. Στη θέση του Προβατίδη ο Βλαχόπουλος.

85' Ο Μπέκα μόνος του νικήθηκε από τον Γιακουμή.

84' Δύο κίτρινες δέχτηκε ο σκόρερ. Η μία για πανηγυρισμό και η άλλη για διαμαρτυρία, με αποτέλεσμα η ομάδα της Πέλλας να αγωνίζεται με 10 παίκτες.

83' ΓΚΟΛ! 1-0. Ο Μπέκα έδωσε την ασίστ στον Καρυοφύλλη και αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Αναγέννηση.

73' Μετριότατο το δεύτερο ημίχρονο χωρίς την παραμικρή ευκαιρία με εξαίρεση τις δύο καλές στιγμές στο 46' και το 47'.

65' ΑΛΛΑΓΗ για την Αναγέννηση. Στη θέση του Κυζιρίδη ο Καρυοφύλλης.

47' Σουτ του Κυζιρίδη, ο Γιακουμής μπλόκαρε τη μπάλα.

46' Γυριστό σουτ του Καρακατσάνη, μπλόκαρε ο Βοσνιάδης.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να απειλήσουν κυρίως με μακρινά σουτ, με καλύτερη στιγμή το δοκάρι του Γιόνδη.

45' ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

37' ΑΛΛΑΓΗ για τον Αγροτικό Αστέρα. Στη θέση του τραυματία Παπαδόπουλου ο Μαργαρίτης.

36' Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση να ανοίξει το σκορ, με τον Γιόνδη να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με σουτ .

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Βοσνιάδης, Τέλλος, Σερέτης, Κυζιρίδης (65' Καρυοφύλλης), Γιόνδης, Ντατίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνου (88' Τσίλης), Στεργίδης, Θ. Παπαδόπουλος, Μπέκα (87' Αποστολίδης).

Αγροτικός Αστέρας: Γιακουμής, Ασπρίδης, Πετρίσεβιτς, Σαμουηλίδης, Βοσκόπουλος, Καρακατσάνης, Γ. Παπαδόπουλος (37' λ.τρ. Μαργαρίτης), Σαχινίδης, Παμπόε, Μερεσιώτης, Προβατίδης (85' Βλαχόπουλος).

Διαιτητής: Κάμπαξης (Εύβοιας)

Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου), Γιοβαννόπουλος (Ημαθίας)

Last modified onΤετάρτη, 11 Ιανουάριος 2012 16:56