Λαμία ενός ημιχρόνου

Μόλις 45 λεπτά χρειάστηκε η Λαμία να επικρατήσει του Πιερικού με 3-0 και να πάρει τη νίκη.

Πολύ ανώτερη από τον Πιειρκό η Λαμία, τον οποίο καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες σε ένα 45λεπτο. Η ομάδα της Φθιώτιδας επικράτησε με 3-0 και κατέκτησε το τέταρτο τρίποντο σε πέντε ματς. Ο Φατιόν στο 10' άνοιξε το σκορ, ενώ στο 36' ο διακριθέντας Βασιλόγιαννης έγραψε το 2-0.
Το τελικό 3-0 πραγματοποίησε τρία λεπτά αργότερα ο Νεόφυτος, ύστερα από ασίστ του Ντελέκου που έκανε ντεμπούτο. Πρώτη φορά αγωνίστηκε και ο Αρκούδας για τη Λαμία.
Η ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς (76' Γεωργίου), Ζουλιώτης (69' Αρκούδας), Τσαμούρης, Λεάντρο, Καμαρά, Βασιλόγιαννης, Φατιόν (56' Μκρτσιαν), Γκούρμα, Κωστόπουλος, Νεόφυτος, Ντελέκος
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Πατσιογεώργος, Λαμπάκης, Σεντεμέντες, Ντόικιτς, Τσιάρας, Ελιομάρ (71' Παλιάτσιος), Μανίκας (46' Αλεξίου), Γιαννούλης, Μυστακίδης, Μπουζούκης (46' Σπάσιτς), Ντόσης

Last modified onΚυριακή, 09 Νοέμβριος 2014 17:08