Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη των αγώνων της Πέμπτης (25/09) για το Κύπελλο Ελλάδος.

Ο ΑΟ Χανιά και ο Απόλλων 1926 είναι οι δύο ομάδες της Football League που ολοκληρώνουν την Πέμπτη (25/09) την 1η αγωνιστική της β' φάσης του Κυπέλλου. Το flnews.gr θα καλύλει LIVE τους αγώνες τους απέναντι σε Παναιτωλικό και ΠΑΟΚ αντίστοιχα.

2ος όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 – ΠΑΟΚ 1-0

Τέλος αναμέτρησης

94' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Βρονταρά του Απόλλωνα

91' αντεπίθεση του Απόλλωνα, ο Καράμπελας έκανε την σέντρα και ο Αναστασίου έκανε το σουτ στην κίνηση και μπλόκαρε ο Γιακουμής.

82' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Αθανασιάδη

81' KITΡΙΝΗ κάρτα στον Βαγγελόπουλο για φάουλ στον Παπαδόπουλο

76' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σκόνδρα

70' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ποζατζίδη

70' Διαδοχικά φάουλ στο παιχνίδι και διακοπές που δεν αφήνουν μεγάλα περιθώρια στον ρυθμό του ΠΑΟΚ.

66' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γκολάσα

60' Ο Αθανασιάδης έκανε προσπάθεια να κρεμάσει τον Βρονταρά με κεφαλιά, αλλά πρόλαβε και την έβγαλε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα.

59' ωραία κάθετη πάσα στην περιοχή για τον Αθανασιάδη που τον πρόλαβε ο Βρονταράς

55' Με Αθανασιάδη και Τζανδάρη, ο Άγγελος Αναστασιάδης έχει κάνει κινήσεις για να ανανεώσει την επίθεση του

έναρξη δεύτερου μέρους

τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Πόζογλου για μαρκάρισμα στον Ακασού

42' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μπιτσάκο για φάουλ στον Παπαδόπουλο

35' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να βγει στην επίθεση, να πιέσει, αλλά δεν έχει κάνει κάτι παραπάνω από μερικά γεμίσματα και φυσικά ο Απόλλων προσπαθεί να τρέξει στις αντεπιθέσεις.

28' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτο στον Σπυρόπουλο του ΠΑΟΚ

21' σουτ του Σπυρόπουλου από πλάγια, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Απόλλωνα.

18' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Ευσταθίου πήρε την απόκρουση μετά τη σέντρα στην περιοχή του ΠΑΟΚ και με ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ.

15' σουτ του Παπαδόπουλου λίγο έξω απ΄την εστία του Απόλλωνα

14' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα  στον Ακασού για φάουλ στον Σαββίδη.

Πίεση στα πρώτα λεπτά από τον Απόλλωνα που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον ΠΑΟΚ.

έναρξη της αναμέτρησης

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Μάκης Δανδίκας)Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κατσιαρός, Μπερτέν, Βαγγελόπουλος, Ακασού (52' Ολίσε), Καράμπελας, Ευσταθίου, Μπιτσάκος, Νατσιόπουλος (66' Σουλίδης), Γκέσιος (76' Αναστασίου)

ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης)Γιακουμής, Κίτσιου, Ποζατζίδης (74' Σκόνδρας), Σπυρόπουλος, Τζιόλης, Γκολάσα, Μάρτενς, Σαββίδης (52' Τζανδάρης), Κουλούρης, Πόζογλου (52' Αθανασιάδης), Παπαδόπουλος

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Ζυγούρης (Αιτ/νίας), Καραλής (Ηπείρου)

8ος όμιλος

ΠANAITΩΛΙΚΟΣ - ΑΟ ΧΑΝΙΑ 0-1

τέλος αναμέτρησης

81' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Φωτάκη του Παναιτωλικού

77' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο του Παναιτωλικού

70' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Πάγκαλο

69' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Καμινιώτη για πέσιμο εκτός περιοχής

66' μπαλιά στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Καραγιάννης δεν πρόλαβε να κάνει σωστά την προβολή για να σημειώσει δεύτερο γκολ για τον ΑΟ Χανιά.

61' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μανωλά του ΑΟ Χανίων

51' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Πάγκαλος βρήκε τον χώρο, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού.

έναρξη Β' ημιχρόνου

τέλος Α' ημιχρόνου

40' Ο Παναιτωλικός έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και της μπάλας, αλλά ο ΑΟ Χανιά έχει βγει όμορφα στις αντεπιθέσεις

28' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Εντζενγκουέλε επειδή έκοψε με φάουλ αντεπίθεση του ΑΟ Χανιά.

27' Σουτ του Μαρτίνες μέσα από την περιοχή, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Κρητικών.

14' σουτ του Πάγκαλου έξω από την περιοχή, υποχρέωσε σε απόκρουση τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού

10΄σέντρα στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κρητικός δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

8' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σιλιγαρδάκη του ΑΟ Χανιών για μαρκάρισμα στον Κάπελ με τα δύο πόδια.

Το γήπεδο είναι αρκετά βαρύ, αφού υπήρχε βροχή στο μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος)Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Εντζενγκουέλε, Κόρμπος (73' Βασιλείου), Καλογέρης, Μήλιος (58' Φωτάκης), Μαρτίνες, Παπουτσογιαννόπουλος, Αντρέ Άλβες (58' Μορένο), Κάπελ.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Σούλης Παπαδόπουλος)Ρίζος, Παγώνης, Μανωλάς, Γκούμας, Κοντέων, Καραγιάννης (85' Εσόνο), Σιλιγαρδάκης, Γκότοβος, Καραλής (61' Καμινιώτης), Κρητικός (87' Γουέλκαμ), Πάγκαλος.

Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Δανέζης, Κουντουρέλης (Αθηνών)

Last modified onΠέμπτη, 25 Σεπτέμβριος 2014 20:55