Ζωντανή στις καθυστερήσεις!

Η Αναγέννηση Καρδίτσας κράτησε το αήττητο (1-1) εντός έδρας απέναντι στον Απόλλωνα 1926.

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε του αγώνα Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων 1926, με τους Θεσσαλούς να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Μπουντούρη και τους Πόντιους να διαμαρτύρονται έντονα, γιατί ο διαιτητής είχε υποδείξει τέσσερα λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 43’ με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Μπερτέν, ενώ στο 83’ τους ακυρώθηκε γκολ του Ναλμπάντη.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Αναγέννηση συνεχίζει να διατηρεί ελπίδες 4άδας, ενώ ο Απόλλων έμεινε πίσω σε ό,τι αφορά στο πλασάρισμά του στις θέσεις των play off.

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Καραχάλιος (56' Μπουντούρης), Χατζηρίζος, Ρόβας, Οικονόμου, Αναστασόπουλος (73' Σίμωσης), Μίχος, Γκουγκούδης, Γεωργακόπουλος, Τιμόνοφ (65' Γήτας), Χλωρός

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Αλέξης Αλεξίου): Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Μπερτέν, Μωυσίδης, Βέργος, Τζανδάρης (87' Προβατίδης), Πόποβιτς (78' Βλάχος), Ναλμπάντης, Καθάριος (82' Αθανασιάδης).

Last modified onΚυριακή, 23 Φεβρουάριος 2014 18:57