Εφτάξυχος ο Πανσερραϊκός

Τα «λιοντάρια» επικράτησαν 3-1 της Αναγέννησης Επανομής

Αν και έχασε τον Δημήτρη Ορφανό με ρήξη πρόσθιου χιαστού, αλλά και τους Φελίπε Ντα Κόστα, Έντισον Γκόμες, ο Πανσερραϊκός αποδείχτηκε... επτάψυχος και πέτυχε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα. Παρουσία περίπου 700 οπαδών η ομάδα των Σερρών έδειξε καλό πρόσωπο και ανεπηρέαστη από τις ατυχίες, ξεπέρασε το εμπόδιο των «πράσινων» 3-1 και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές.
Αν και η Επανομή "απάντησε" στο 30' με τον Τάσιο στο γρήγορο (7') τέρμα του Στεφανίδη, ο Βρούτσινα στο 31' έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα των Σερρών και στην εκπνοή ο Βουτσιάς "κλείδωσε" το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

90' ΓΚΟΛ! 3-1 ο Πανσερραϊκός με σκόρερ τον Βουτσιά έπειτα από πάσα του Ανάκογλου.
85' ΑΛΛΑΓΗ για την Αναγέννηση Επανομής. Ο Ναλμπάντης στη θέση του Παπαζούδη.
83' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Στη θέση του Στεφανίδη ο Βουτσιάς.
74' ΑΛΛΑΓΗ για την Αναγέννηση Επανομής. Στη θέση του Γεωργιάδη ο Τζούνιορ.
70' Κεφαλιά του Γκέσιου, η μπάλα λίγο άουτ.
62' Σουτ του Ανάκογλου, ο Φιρινίδης μπλόκαρε τη μπάλα.
56' ΑΛΛΑΓΗ για την Αναγέννηση Επανομής. Ο Γκέσιος πήρε τη θέση του Γεωργίου.
52' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Και αυτή αναγκαστική. Ο τραυματίας Ντα Κόστα αντικαταστάθηκε από τον Ντιόγκο.
* Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν ότι ο Δημήτρης Ορφανός έχει υποστεί ρήξη πρόσθιου χιαστού.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Παρουσία μόλις 700 οπαδών του ο Πανσερραϊκός πήρε νωρίς (7') το προβάδισμα με εκτέλεση φάουλ του Νέστορα Στεφανίδη. Στο 30' έπειτα από λάθος του Ντα Κόστα ο Γεωργίου πάσαρε στον Τάσιο και ο Βραζιλιάνος έφερε το ματς στα ίσα, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Μπόγιαν Βρούτσινα εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Κ. Τριανταφύλλου και έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τα «λιοντάρια».

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
43' Με εκτέλεση φάουλ ο Μπόγιαν Βρούτσινα έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.
31' Ο Κ. Τριανταφύλλου σέντραρε και ο Μπόγιαν Βρούτσινα σκόραρε το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα του Πανσερραϊκού.
31' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Βρούτσινα έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
30' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ντα Κόστα έκανε το λάθος στο κέντρο, ο Γεωργίου πήρε την μπάλα, έδωσε στον Τάσιο και αυτός με συρτό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει σε 1-1.
7' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Ο Ορφανός τραυματίστηκε από μαρκάρισμα του Καραμανλή και αντικαταστάθηκε από τον Ντα Κόστα.
7' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Πανσερραϊκός. Ο Ορφανός κέρδισε φάουλ και ο Στεφανίδης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

* Μόλις 700 οπαδοί του Πανσερραϊκού στο γήπεδο.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Γουμάγιας, Τριανταφύλλου Κ., Ορφανός (7' λ.τ. Ντα Κόστα, 56' Ντιόγκο), Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Γκόμεζ, Στεφανίδης, Ανάκογλου, Περπερίδης, Βρούτσινα, Παντελιάδης.
Αν. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Μαυροματίδης, Πεχλιβανίδης, Παπαζούδης, Καρλάο, Γεωργιάδης, Καραμανλής, Γεωργίου (56' Γκέσιος), Τάσιο, Τιάγκο, Δεινόπαπας.

Last modified onΠαρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 16:53