Ροκ &... Κρολ παραμονής

Ο Βύζας γύρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τη νίκη με 2-1 με την Καλλιθέα και πλέον έβαλε από κάτω τον Θρασύβουλο.

Η Καλλιθέα προηγήθηκε νωρίς, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μην μπορούν να πατήσουν στο γήπεδο για 45 λεπτά και να χρειαστεί η ένταση στην ανάπαυλα του ημιχρόνου για να πάρουν λίγο "νεύρο" από την εξέρδα και να μπουν πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κρολ κράτησε τον ρόλο του εκτελεστή στις δύο φάσεις και ο Αρναρέλης αυτό του δημιουργού, με αποτέλεσμα να έρθει η ανατροπή και η πολυπόθητη νίκη που έβαλε τον Βύζαντα μετά απο πάρα πολύ μεγάλο διάστημα στις θέσεις της παραμονής.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μίλτος Γκόφας): Πουρής, Γρομητσάρης, Βλάχος Θ., Κρολ, Σπαγής (31' Αρναρέλης), Μαρίνης, Μπιτσάκος, Γκεμίσης (60' Δημητρίου), Βλάχος Π., Νικολόπουλος, Λιόλιος (79' Μανδύλης).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λύσσανδρος Γεωργαμλής): Κατσούλης, Πίκολο (87' Σίλβα), Μουσταφίδης, Φαγιέ, Ντακόλ, Ατματσίδης (66' Σεμπέκος), Κατσικογιάννης (59' Σταύρου), Αρβανίτης, Βιαγιαρέχο, Χατζόπουλος, Τρεκαρίτσι.

Last modified onΚυριακή, 19 Μάιος 2013 20:23