Και τώρα οι τελικοί...

Ο Ηρακλής καθάρισε (3-1) με συνοπτικές διαδικασίες τα Γιαννιτσά, συμπλήρωσε επτά σερί νίκες και τώρα στρέφει το βλέμμα του στα καθοριστικά ματς με Ολ. Βόλου και Παναιτωλικό.

Ενα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ηρακλή, προκειμένου να φτάσει στο ζητούμενο κόντρα στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, που ήταν ασφαλώς η νίκη. Ο Γηραιός έβαλε από νωρίς τις βάσεις σκοράροντας δις σε ένα δίλεπτο (11'-12') με τους Ισαάκ και Στεφανίδη. Ο Αρτσε μείωσε προσωρινά με απευθείας εκτέλεση φάουλ (24'), αιφνιδιάζοντας τον Παπαδόπουλο από μακρινή απόσταση, ωστόσο ο Στεφανίδης αποκατέστησε την τάξη με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 37'. Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανόλευκοι κατέβασαν ταχύτητα και έφτασαν σβηστά μέχρι το 90', αφού οι φιλοξενούμενοι του Σάββα Κωφίδη δεν μπόρεσαν να γίνουν απειλητικοί. Μάλιστα ο Γιάννης Χατζηνικολάου βρήκε την ευκαιρία και έδωσε χρόνο σε νεαρούς παίκτες, όπως οι Αλεξίου και Σαράφογλου.

Θυμηθείτε τη live εξέλιξη τoυ αγώνα από το flnews.

Last modified onΚυριακή, 19 Μάιος 2013 20:20