• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 67

Το γύρισε με τα κόρνερ!

Αξιοποιώντας δύο κόρνερ η Καβάλα πήρε ισοπαλία 2-2 από την Καλλιθέα, ενώ έχανε με 2-0 στο 48'!

Απαλλαγμένες από το βαθμολογικό άγχος, Καλλιθέα και Καβάλα έπαιξαν ανοιχτά και συνέβαλλαν ώστε να γίνει ένα ευχάριστο ματς με σχετικά καλό ρυθμό και τέσσερα γκολ. Η ομάδα του Λύσσανδρου Γεωργαμλή άνοιξε το σκορ στο 23' με τον Ντακόλ να σημειώνει το 17ο προσωπικό του γκολ φέτος (δίνει μάχη με τον Μανιά του Απόλλωνα για τον τίτλο του πρώτου σκόρερ) και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ατματσίδη στο 48'. Από εκεί και πέρα η Καβάλα προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς και από δύο εκτελέσεις κόρνερ του Ντόση κατάφερε να «κλέψει» τον βαθμό, μειώνοντας αρχικά με τον Χλωρό (80') και ισοφαρίζοντας με τον Κάργα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή την ισοπαλία οι Αργοναύτες διατήρησαν το πάνω χέρι έναντι της Καλλιθέας στην άτυπη μάχη για τη 12η θέση, ωστόσο συμπλήρωσαν οχτώ ματς χωρίς νίκη εκτός έδρας. Από την άλλη οι γηπεδούχοι έμειναν χωρίς τρίποντο για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι.