Φόρτσαρε στο δεύτερο η Νίκη

Χάρη στην απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου η Νίκη Βόλου ξεπέρασε (1-0) το εμπόδιο του Εθνικού Γαζώρου.

Το αήττητο σερί της με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη στην τεχνική ηγεσία διεύρυνε η Νίκη Βόλου και βρίσκεται μια ανάσα από την πρώτη τριάδα. Οι «κυανόλευκοι» έφτασαν τα 10 ματς χωρίς ήττα και επέστρεψαν στις νίκες χάρη στην απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου, οπότε ο Κυριάκος σημείωσε το μοναδικό γκολ στο 74’.

Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Βασίλη Κωνσταντινίδη, κερδίζοντας τις εντυπώσεις, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι Νικιώτες ήταν καλύτεροι και έφτασαν στην επικράτηση έστω και με το αγχωτικό 1-0.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Καρακούτσης, Κοντοδήμος, Καρατζάς (68’ Παπαδόπουλος), Βέρτζος, Χατζής, Ριζογιάννης, Παππάς, Σκούφαλης (89’ Τζιώρας), Κυριάκος, Πουρτουλίδης (64’ Τάντιτς), Φλίγκος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βαλσαμάκης, Χαριτίδης (56’ Γαϊδαρτζής), Μερεσιώτης, Κατσαβάκης, Κουκόλης, Μουσικάκης, Ζυγκερίδης (37’ Σ. Κωνσταντινίδης), Διαμαντίδης, Κωνσταντινίδης Β., Ναλμπάντης, Κομνηνάκης (72’ Μαχαιρούδης).