LIVE τα ματς του Κυπέλλου

Ενημέρωση για την εξέλιξη των αγώνων του Σαββάτου (22/12) για την 3η φάση του Κυπέλλου.

Ώρα έναρξης 20:00 (OTE Sport 4)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 2-2 (3' Επστάιν, 73' Λαζαρίδης - 48' Πινδώνης, 92' Ανιέτε)

92' Ο Ανιέτε με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και τον Ολυμπιακό Βόλου στους "16" του κυπέλλου Ελλάδος.

73' Από το ύψος της περιοχής ο Λαζαρίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκίτκου.

48' Επίθεση του Ολυμπιακού Βόλου, διεκδίκηση του Ράντμαν με τον Μπακαγιόκο και η μπάλα καταλήγει στον Πινδώνη που με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση.

3' Από μπαλιά του Δημούτσου ο Επστάιν δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τον Ατρόμητο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ράντμαν, Γιαννούλης, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Δημούτσος (90' Νάστος), Ιγκλέσιας, Επστάιν, Μπρίτο, Καραμάνος, Μπέλιτς (61' Κούκι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Παλαιολόγος, Γκότοβος, Κατσιαρός, Γόγολος, Τσιάτσιος, Πινδώνης, Ογιαρμπίντε (90+2' Γαλάνης), Γενγκά, Μπολάτι, Μπακαγιόκο.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Βέρρης (Λέσβου)

* Πρώτο ματς: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΦΗ 2-0 (2' 108' Μανιάς) - ΠΑΡΑΤΑΣΗ - ΤΕΛΙΚΟ

120' KOKKINH κάρτα (δεύτερη κίτρινη) για τον Λαμπρόπουλο του ΟΦΗ.

108' Ο Διαμαντίδης πάσαρε στον Μανιά και αυτός με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την «Ελαφρά Ταξιαρχία».

31' Ο Δεληζήσης ανατρέπει τον Παπάζογλου, ο διαιτητής δείχνει αρχικά πέναλτι, αλλά στη συνέχεια παίρνει την απόφασή του πίσω! Καθαρή περίπτωση πέναλτι, δικαίως φωνάζουν οι Κρητικοί.

2' Ο Διαμαντίδης πάσαρε στον Μανιά και αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΑθανασίου, Χατζηζήσης, Χιντζίδης, Κύργιας (63' λ.τρ. Ιασωνίδης), Δεληζήσης, Τσεμπερίδης, Λεοντίου (77' Κατσίκης), Διαμαντίδης, Μανιάς, Τσιλιγκίρης (73' Διαμάντης), Καραμαλίκης.

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Σαρ, Μονιάκης, Ζορμπάς (61' Κουτσιανικούλης), Κουρδάκης, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης (110' Νύκταρης), Περογραμβράκης, Σόουζα, Βιτώρος (91' Καπουράνης), Παπάζογλου.

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)

Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Πλακογιάννης (Δωδεκανήσου)

* Πρώτο ματς: ΟΦΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΛ 4-1 (13' Ναβάρο, 45' αυτ. Παπαγεωργίου, 50' Ράγιος, 78' Καλαντζής - 86' Φρανκού) - ΤΕΛΙΚΟ

86' Ο Φρανκού με σουτ μείωσε για την ΑΕΛ.

78' Ο Ναβάρο βρήκε τον Καλαντζή και ο δεύτερος με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

50' Ο Ναβάρο πάσαρε στον Ράγιος και αυτός με σουτ τριπλασίασε τα τέρματα για τους Αρκάδες.

45' Ο Έγκον εκτέλεσε κόρνερ, ο Καλαντζής έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Παπαγεωργίου και κατέληξε στο βάθος της εστίας της ΑΕΛ.

13' Στην πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων ο Ναβάρο με σουτ έπειτα από ασίστ του Έγκον έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σέρεμετ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μπαντής, Τσαμπούρης, Φορμίκα, Μπαρτολίνι, Κουρμπέλης, Αλβάρεζ (78' Κωστούλας), Καλαντζής (78' Περόνε), Ράγιος (60' Πιπίνης), Ντε Μπλάσις, Έγκον, Ναβάρο.

ΑΕΛ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Γκαλίτσιος, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Πονσέ, Τσιάρας (46' Ζεκίνια), Χασομέρης (46' Ζουρούδης), Δεινόπαππας (63' Φρανκού), Τσιμπάμπα.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Κοντίζας (Πειραιά)

* Πρώτο ματς: ΑΕΛ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-0

Last modified onΣάββατο, 22 Δεκέμβριος 2012 22:31