Αποχαιρέτησαν την SL2 με ανατροπή

Η Κοζάνη νίκησε 4-1 τον Αιολικό, σημειώνοντας όλα τα τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο.

Ραντεβού στη Γ' Εθνική την επόμενη σεζόν έδωσαν Κοζάνη και Αιολικός. Την Τετάρτη (22/05) οι δύο ομάδες αποχαιρέτησαν την κατηγορία και οι γηπεδούχοι του Άγγελου Διγκόζη έφτασαν στη νίκη με 4-1. Αυτή, μάλιστα, ήρθε με ανατροπή, κάτι που συνήθιζε η φιλοξενούμενη στα πλέι άουτ.

Στο 22' ο Χαμίντοβιτς έβαλε τον Αιολικό μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο 45λεπτο η Κοζάνη βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα τέσσερις φορές. Πρωταγωνιστής ο Μακσίμοβιτς που ήρθε από τον πάγκο και έκανε χατ τρικ (58', 66', 90'), ενώ στο 71' ο Νάτσος είχε κάνει το 3-1. Η γηπεδούχος για πρώτη φορά στη σεζόν σκόραρε 4 φορές σε αναμέτρηση.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΚΟΖΑΝΗ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 4-1
Σκόρερ: 58' κεφ., 66', 90' σουτ Μακσίμοβιτς, 71' σουτ Νάτσος - 22' σουτ Χαμίντοβιτς
Δοκάρι: 20' Τσιμπούκας, 81' Αποστολίδης - 17' Ζάκαριτς

ΚΟΖΑΝΗ (Άγγελος Διγκόζης): Μπλατσιώτης, Δόρης (74' Κούφας), Ίτσιος, Τσιμπούκας, Τάτσης, Σιατραβάνης (53' Βοριαζίδης), Γραμμένος (53' Μακσίμοβιτς), Αναστασόπουλος, Νάτσος, Γιάκος (68' Αποστολίδης), Καλλέργης (46' Καραγιάννης).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Θωμάς Γράφας): Μπότσαρης, Αλιατίδης (60' Ιωάννου), Γιοκέ, Χαμίντοβιτς, Ζάκαριτς, Ενομό, Μπενίτεζ, Κριμιτζάς (55' Καούρας), Μουχάλης, Τριανταφυλλάκος, Νούλας (46' Καγκελίδης).

Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Μάνος (Λάρισας)

Last modified onΤετάρτη, 22 Μάιος 2024 21:19