• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

Από ένα ημίχρονο

Από ένα ημίχρονο 1

Βύζας και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0 και είχαν από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στα πρώτα 45 λεπτά, ενώ η ομάδα των Μεγάρων στο δεύτερο ημίχρονο έχασε ευκαιρίες για τη νίκη. Ο Ολυμπιακός Βόλου μπήκε πολύ δυνατό στο παιχνίδι, με τους Ανιέτε και Γκενγκά να κάνουν το παιχνίδι της ομάδας του Βόλου. Είχαν την υπεροχή, έφταναν στα όρια της περιοχής, αλλά σίγουρα δεν μπορεί να υποστηρίξει κανείς πως είχαν κλασικές ευκαιρίες.

Η πιο σημαντική τους φάση ήταν στο 66ο λεπτό, όταν το σουτ του Γκενγκά χτύπησε στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και έφυγε άουτ. Ο Βύζας που ήταν «κουμπωμένος» στο πρώτο ημίχρονο, έκανε πιο αισθητή την παρουσία του στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε φάσεις και θα μπορούσε να είχε πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Παναγόπουλος, Γρομητσάρης, Κοκόλης, Κρητικός (65' Ντιαλό), Χαρτιάς, Ταμπάκης, Βελέτης, Μπιτσάκος, Σιώκος (57' Ζούμας) Βλάχος Θ. (84' Αρναρέλης), Ρεκλείτης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Γόγολος, Παλαιολόγος, Πινδώνης, Καρράς, Ογιαρμπίντε, Κατσιαρός, Μπολάτι, Ανιέτε (83' Κόλεφ), Μπακαγιόκο (66' Γαλάνης), Γιένγκα

Last modified onΤετάρτη, 03 Οκτώβριος 2012 21:18