Περίπατος για τον Ιωνικό

Το Αιγάλεω δεν έφερε αντίσταση και διασύρθηκε 5-1 από τον Ιωνικό στο Ελ Πάσο.

Σε απόσταση ανανοής από την 5άδα και τα πλέι οφ βρέθηκε ο Ιωνικός. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να επικρατήσει 5-1 του Αιγάλεω και να το κρατήσει σε διαφορά 3 πόντων από την τελευταία θέση.

Ο Σαλαζάρ με δύο γκολ στο 18' και το 23' έδωσε σαφές προβάδισμα στον Ιωνικό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γκίνη έκανε το 3-0. Παρά τη μείωση του σκορ σε 3-1 με την κεφαλιά του Ραμίρεζ το Αιγάλεω δέχτηκε και 4ο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους από τον Γιακουμάκη. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Ντάουντα. Το κέρδισε ο ίδιος από τον Ζιούλη στο 68'.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 5-1
Σκόρερ: 18′, 23′ σουτ Σαλαζάρ, 30′ σουτ Γκίνη, 45'+2′ σουτ Γιακουμάκης, 68′ πέν. Ντάουντα – 41′ κεφ. Ραμίρεζ

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γιώργος Σίμος): Χριστοδοuλής, Τασούλης (65′ Γκοράνοφ), Κάνκολα (65′ Πογκοσιάν), Ντάουντα, Γιακουμάκης, Σερπέζης, Γκίνη, Σόουζα, Γκαρντάβσκι (32′ λ.τρ. Ιμεραλιλάι), Ζάχαβι (71′ Τσιριγώτης), Σαλαζάρ (71′ Δρίτσας).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς): Τσιμόπουλος, Πέτκοβιτς (52′ Κολλάς, 73′ λ.τρ. Μπάμπης), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου (52′ Γκάβριτς), Καμαρά (52′ Μπάλλας), Βάρκας, Κωνσταντακόπουλος, Σταμένκοβιτς (52′ Τάμπας), Ραμίρεζ, Θεολόγου.

Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου)
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Λασιθίου), Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)

Last modified onΤετάρτη, 13 Δεκέμβριος 2023 17:24