Ιδανικό φινάλε στα Χανιά

Με καρέ (4-2) κόντρα στον Ολυμπιακό Β έκλεισαν το πρωτάθλημα οι Κρητικοί.

Στην 4η θέση και αήττητα για έναν γύρο στο πρωτάθλημα έκλεισαν τη χρονιά τα Χανιά. Οι Κυανόλευκοι υποχρέωσαν τον Ολυμπιακό Β σε ήττα με 4-2, την πρώτη του έπειτα από αήττητο σερί 10 αγώνων.

Οι Κρητικοί είχαν δημιουργήσει εορταστική ατμόσφαιρα και στο 21' ο Μάναλης με σουτ έκανε το 1-0. Οι Πειραιώτες ισοφάρισαν με τον Σουρλή στο 48', αλλά τα Χανιά βρήκαν δύο γκολ μέσα σε 6 λεπτά με τους Μανουσάκη (63'), Μπουτσάκη (69'). Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρότσα στις καθυστερήσεις με εκτέλεση φάουλ.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΧΑΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β 4-2
Σκόρερ: 21' σουτ Μάναλης, 63' σουτ Μανουσάκης, 69' σουτ Μπουτσάκης, 90'+2' φάουλ Ρότσα - 48' σουτ Σουρλής, 88' αυτ. Μαρτσάκης

ΧΑΝΙΑ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Ιμεραλιλάι (77' Μαρτσάκης), Ρότσα, Μπάτζιος, Σέχου, Τσέλιος, Λεμονής, Μπουρσέλης (64' Μπουτσάκης), Κόλα (84' Ζέκχοφ), Μανουσάκης, Μάναλης (77' Ιατρούδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Καλογερόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Νίκολιτς, Ιμπαγάσα (46' Τσέλιος), Κωστή, Σαπουντζής, Σουρλής (84' Σταυρόπουλος), Καράκουτης (71' Μαρίνος), Πινακάς (46' Παπακανέλλος).

Διαιτητής: Γεωργόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Ισσά (Αθήνας), Ζήρδας (Δράμας)

Last modified onΚυριακή, 18 Ιούνιος 2023 19:23