Ισοπαλία στο ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 2-2 με τον ΠΑΟ Ρουφ σε φιλικό παιχνίδι.

Ο ΠΑΟ Ρουφ προηγήθηκε 2-0 του Παναθηναϊκού Β στο ΟΑΚΑ, όμως οι Πράσινοι έφτασαν στην ισοφάριση στη φιλική αναμέτρηση που έγινε την Παρασκευή (24/02). Στο 36' ο Νιτσάκης είχε δοκάρι και τέσσερα λεπτά αργότερα ανατράπηκε από τον Μαρτίνη. Ο Τσαρκάνι από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ.

Το 0-2 ήρθε στο 66' με σουτ του Φιλιμέγκα, όμως ο Παναθηναϊκός Β έφτασε στην ισοφάριση με γκολ των Σιδερά (εκτέλεση φάουλστο 84'), Σαρδέλη (πέναλυι που κέρδισε ο Καρβούνης στο 88').

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Σωτήρης Αντωνίου): Μαργκόνο (46’ Σουρδής), Τουρκοχωρίτης (69’ Κρυπαράκος), Σιδεράς, Αντωνίου (79’ Ρόμπι), Μαρτίνης, Βουτσάς (74’ Καραμπάς), Σερπέζης (53’ Εμπό), Φουρτάδο (74’ Καρβούνης), Αθανασακόπουλος (53’ Σαρδέλης), Ταβάρες, Αγκοστίνιο (64’ Μαντσίνι).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Γιάννης Γκούμας): Μαρσέλο, Παπουτσογιαννόπουλος, Μκρτσιάν, Δούμας, Κατσούλης, Καλλέργης, Ζαχαρός, Βενάρδος, Τσαρκάνι, Νιτσάκης, Κυριαζής. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Λαμπρίδης, Χατζηλάμπρος, Γαϊτάνης, Φιλιμέγκας, Κουκοβίνης, Σμπώκος, Ντανκέ, Τασιούλης, Ζούνης, Δήμιζας.

Last modified onΠαρασκευή, 24 Φεβρουάριος 2023 18:40