Το χρέος της η ΑΕΛ

Οι Βυσσινί επικράτησαν 3-0 στο Πολύκαστρο του Απόλλωνα Πόντου στην 3η διαδοχική τους νίκη.

Τη διαφορά από τον Πανσερραϊκό στους 6 βαθμούς επανέφερε η ΑΕΛ. Οι Βυσσινί κατέκτησαν την 3η διαδοχική τους νίκη, αυτή τη φορά με 3-0 στο Πολύκαστρο απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στις καθυστερήσεις, υποστηρίζοντας ότι ο Θωμαΐδης έκανε πέναλτι. Η θεσσαλική ομάδα, πάντως, είχε την ουσία στο δεύτερο 45λεπτο. Με εκτέλεση κόρνερ στο 49' ο Κ. Παπαγεωργίου άνοιξε το σκορ και οι Μαυριάς, Νούνιες μέσα σε δύο λεπτά διαμόρφωσαν το 0-3. Σε τροχιά Γ' Εθνικής παραμένει η ομάδα της Καλαμαριάς.