Νέο σοκ για ΑΕΛ!

Ο Παναθηναϊκός Β στο 90'+7' απέσπασε 2-2 στο Αλκαζάρ και άφησε τους Βυσσινί στο -3 από την κορυφή.

Για 3ο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε μακριά από τη νίκη η ΑΕΛ. Στο ντεμπούτο του Γιάννη Ταουσιάνη οι Βυσσινί είχαν να αντιμετωπίσουν τον Παναθηναϊκό Β με πάρα πολλές απουσίες. Κρατούσαν το πολύτιμο τρίποντο ως το φινάλε, αλλά στο 90'+7' ισοφαρίστηκαν σε 2-2 και απώλεσαν δύο ακόμα βαθμούς.

Ο Μαυριάς στο 33' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και το Τριφύλλι απάντησε στο 51' με προβολή του Μπιλάλ. Η ΑΕΛ μπήκε εκ νέου σε θέση οδηγού στο 69' με σουτ του Καλουτσικίδη. Ο Παναθηναϊκός Β έχασε ευκαιρίες με τους Φουρτάδο (77'), Ταβάρες (79'), οι Θεσσαλοί απάντησαν με τον Μιλτιάδη (82') και εν τέλει ο Ρόμπι με προβολή στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το 2-2. Στο 54' ακυρώθηκε γκολ του Γαρουφαλιά για την ΑΕΛ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΕΛ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β 2-2
Σκόρερ: 33' σουτ Μαυριάς, 69' σουτ Καλουτσικίδη - 51' σουτ Μπιλάλ, 90'+6' σουτ Ρόμπι

ΑΕΛ (Γιάννης Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Κοσονού, Πλέγας, Γαρουφαλιάς, Κ. Παπαγεωργίου, Αντράντα (55' Μιλτιάδης), Θωμαΐδης, Μαυριάς (73' Γλυνός), Νίνο (55' Κούστα), Πεντρόζο (90'+2' Ζησούλης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Σωτήρης Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Μαρτίνης, Ανδρικόπουλος (73' Καρβούνης), Εμπόι, Νταμπίζας (73' Φουρτάδο), Κρυπαράκος (46' Ταβάρες), Σαρδέλης (66' Τουρκοχωρίτης), Ρόμπι, Μπιλάλ, Καραμπάς (55' Βουτσάς).

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Φράγιος (Μακεδονίας)

Last modified onΤετάρτη, 04 Ιανουάριος 2023 17:18