Στη μνήμη του Μπλιώνα...

Πηγή φωτ.:formedia.gr Πηγή φωτ.:formedia.gr

Η ΑΕΛ νίκησε 1-0 τη Βέροια στο Αλκαζάρ, με τις δύο ομάδες να καταθέτουν λουλούδια στη μνήμη του αδικοχαμένου φιλάθλου, Χαράλαμπου Μπλιώνα.

Λίγες ημέρες μετά τη συμπληρώση 36 χρόνων από τη δολοφονία του Χαράλαμπου Μπλιώνα στο στάδιο Αλκαζάρ η ΑΕΛ αντιμετώπισε τη Βέροια σε φιλικό παιχνίδι. Οι αποστολές των δύο ομάδων εναπόθεσαν λουλούδια στη βορειοδυτική γωνία του γηπέδου στη μνήμη του αδικοχαμένου φιλάθλου, ενώ τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα.

Η θεσσαλική ομάδα έφτασε στην επικράτηση με 1-0 με γκολ που σημείωσε στο 45' ο Πλέγας με σουτ. Δοκάρι για την ΑΕΛ είχε ο Γαρουφαλιάς στο 74'. Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έχασε ευκαιρίες να σημειώσει κι άλλα γκολ. Νωχελική, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Ημαθίας, βελτίωσε το αγωνιστικό της πρόσωπο στο δεύτερο.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (46' Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού, Γκοτζαμανίδης (59' Μαυριάς), Ηλιάδης, Πλέγας (67' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (59' Καλουτσικίδης), Θωμαΐδης (59' Μιλτιάδης), Τσουμάνης (46' Γλυνός), Πεντρόζο (71' Νίνο), Νικολιάς (59' Γαρουφαλιάς).

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Βενετικίδης (59' Ιωαννίδης), Ντουμάνης (34' λ.τρ. Μουχάλης), Παπαχρήστος, Μαραγκός (73' Περδίκης), Στίκας, Μπλέτσας (80' Ισαακίδης), Μπούζας (68' Κατσούκης), Ορφανίδης (80' Γιαγτζίδης), Μπουκουβάλας, Φασίδης (80' Ιωάννου), Μπουόλι (59' Μπελεβώνης).

Last modified onΚυριακή, 30 Οκτώβριος 2022 17:27