«Μου είπαν ότι ήταν εφεύρεση»

Ο Γιώργος Κούτσης δεν είχε άποψη για το πέναλτι της Λαμίας.

Συγχαρητήρια στους παίκτες του έδωσε ο Γιώργος Κούτσης παρά την ήττα (2-1) του Ολυμπιακού Βόλου στη Λαμία. Όπως ανέφερε ο προπονητής των «ερυθρόλευκων» του μετέφεραν ότι το πέναλτι ήταν... εφεύρεση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κούτση:

«Παίζαμε με έναν αντίπαλο εξαιρετικά καλό, δεν είναι καθόλου τυχαία η βαθμολογική του θέση. Στο παιχνίδι καταφέραμε και προηγηθήκαμε. Θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο τέρμα αν είχαμε καθαρό μυαλό στις τελικές μας επιλογές. Στο δεύτερο ημίχρονο μας πίεσε ο αντίπαλος, σε μια αδράνεια ισοφαριστήκαμε και καταφέραμε να χάσουμε το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό.

Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να πάρουμε κάτι από αυτό το ματς. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για τη μεγάλη προσπάθεια που έκαναν. Δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά από ότι μου είπαν, θέλω να πω ότι το πέναλτι ήταν μια εφεύρεση. Σε τέτοια παιχνίδια, θα πρέπει οι διαιτητές να είναι πολύ προσεκτικοί και σίγουροι στις αποφάσεις τους».

Πηγή: magnesiasports.gr

Last modified onΔευτέρα, 08 Δεκέμβριος 2014 21:18