Νίκη γοήτρου για Ολυμπιακό

Η ομάδα του Βόλου επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού και πήρε νίκη ψυχολογίας για τη συνέχεια.

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε τη νίκη με 1-0, αλλά αυτή μετράει μόνο για το γόητρο και την ψυχολογία μετά από ένα διάστημα χωρίς νίκες από το πρώτο ματς του κυπέλλου στην Λεωφόρου με 4-0 από τον Παναθηναϊκό.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος αναμέτρησης

τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Ο Αμπέντ και ο Αναστασόπουλος έκαναν σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γεωργίου απέκρουσε το πρώτο και στο δεύτερο έσωσε σε κόρνερ

82' Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει την μπάλα στα πόδια του και ψάχνει το δεύτερο γκολ, ενώ ο Παναθηναϊκός απλά περιμένει να τελειιώσει το παιχνίδι για να "σφραγίσει" την πρόκριση.

73' κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για φάουλ πάνω στον Δεινόπαπα που έπεσε στις διαφημιστικές πινακίδες και χτύπησε το κεφάλι του στην γωνία.

72' Αναστασόπουλος αντί Ντίνα για τον Παναθηναϊκό

72' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Κώστας Καπετάνος μετά από μπαλιά του Δεινόπαπα στην περιοχή τελείωσε ωραία με σουτ την φάση.

65' σουτ του Καπετάνου έφυγε λίγο έξω.

64' Ο Ντίνας δοκιμάζει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού Βόλου

63' Ζέρης αντί Καρρά για τον Ολυμπιακό Βόλου

60' Ο Πινδώνης προσπαθεί να περάσει τον Κουτρουμπή στην περιοχή που τον πιάνει με το χέρι, αλλά πέφτει εντυπωσιακά και δεν δίνει το πέναλτι ο διαιτητής.

57' Πινδώνης αντί Καρίλ και Καπετάνος αντί Ρόκα για τον Ολυμπιακό Βόλου

52' Ο Σπυρόπουλος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε γύρισμα του Καρέλη

47' Ο Καρέλης έκανε το σουτ μετά από κεφαλιά του Ντίνα, αλλά ο Γεωργίου έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

έναρξη του δεύτερου μέρους

46' Αμπέντ αντί Κλωναρίδη και Κουτρουμπής αντί Ρισβάνη που υπέστη διάστρεμμα

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος πρώτου μέρους

45' Ο Ντινόπουλος έκανε σουτ μετά από μπαλιά του Κριστόμπαλ, αλλά ο Κοτσόλης έδιωξε πάλι σε κόρνερ.

ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

40' To παιχνίδι έχει χάσει τον ρυθμό του, υπάρχει πίεση από τον Ολυμπιακό Βόλου, αλλά χωρίς να γίνονται φάσεις, ενώ έχει αρχίσει και η βροχή στο ΕΑΚ.

35' Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει καλύτερη παρουσία στο γήπεδο, έχει κερδίσει τους χώρους και έχει κάνει πιο επικίνδυνες στιγμές στην εστία του Παναθηναϊκού.

30' Ο Ντίνας δεν έκανε καλά το σουτ στην αντεπίθεση και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου

24' σουτ του Χουχούμη φεύγει λίγο έξω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού Βόλου.

18' σουτ του Κριστομπάλ, ο Κοτσόλης διώχνει

8' O Ολυμπιακός Βόλου έχασε διπλή ευκαιρία, αφού ο Δεινόπαπας βγήκε διαγώνια, έκανε το σουτ και απέκρουσε ο Κοτσόλης, όπως και στο δεύτερο σουτ του Κρισομπάλ.

6' σουτ του Καρίλ, ο Κοτσόλης μπλόκαρε την μπάλα.

3' Τακουνάκι του Ντινόπουλου μετά από κόρνερ του Κριστομπάλ, η μπάλα φεύγει άουτ.

έναρξη της αναμέτρησης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γεωργίου, Γιαλούσης, Καρράς (63' Ζέρης), Κόμνος, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας (57' Καπετάνος), Κριστομπάλ, Καρίλ (57' Πινδώνης), Δεινόπαπας, Ντινόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Κοτσόλης, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης (46' Κουτρουμπής), Χουχούμης, Δώνης, Ντίνας (72' Αναστασόπουλος), Πράνιτς, Σπυρόπουλος, Καρέλης, Κλωναρίδης (46' Αμπέντ).

Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Καραβασίλης (Καβάλας)

ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Βόλου 4-0

Last modified onΤετάρτη, 12 Φεβρουάριος 2014 19:00