«Ήμασταν άτυχοι»

Ο Νίκος Πουρτουλίδης μίλησε για τη χαμένη ευκαιρία της Νίκης Βόλου.

Ο μεσοεπιθετικός των «κυανόλευκων» εκπροσώπησε τους ποδοσφαιριστές της Νίκης Βόλου στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την Αναγέννηση Γιαννιτσών. Στάθηκε στην ατυχία της ομάδας του και στις χαμένες ευκαιρίες, λέγοντας μεταξύ άλλων: «Δεν μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Θα μπορούσαμε να είχαμε «καθαρίσει» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Ήρθαμε εδώ με αποκλειστικό στόχο τη νίκη. Θέλαμε πάρα πολύ τη νίκη για να συνεχίσουμε το σερί και να παραμείνουμε στον στόχο μας, που είναι η άνοδος. Δεν μας βοήθησε και το γήπεδο, ήταν ένας κακός αγωνιστικός χώρος, που δεν μας επέτρεψε να παίξουμε το ποδόσφαιρο που μπορούμε.

Δεν το βάζουμε κάτω, θα συνεχίσουμε την προσπάθεια. Αρχής γενομένης από το ντέρμπι, με το Βόλο. Για μας δεν υπάρχουν μεγάλα και μικρά παιχνίδια. Αυτό που θέλουμε είναι να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα. Δεχτήκαμε γκολ από ένα ατομικό λάθος. Θα μπορούσε να είχε τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο με 2-0 ή 3-0. Δεν ήταν η τύχη μαζί μας. Όταν σε κάποιο παιχνίδι είσαι καλύτερος πρέπει να κερδίζεις, αυτό δεν έγινε σήμερα και αυτό μας στεναχωρεί».

Last modified onΔευτέρα, 15 Απρίλιος 2013 19:39