"Δεν θα κινδυνεύσουμε"

Σιγουριά για το φετινό εγχείρημα στην Καλλιθέα που κρατάει την εμφάνιση του δεύτερου ημιχρόνου κόντρα στον Αρη.

Θετικό πρόσημο είχε η εμφάνιση της Καλλιθέας στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Παρά την ήττα με 2-0 η απόδοση της ομάδας (ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με την κατοχή μπάλας) τόνωσε την αυτοεποίθηση των μελών του συλλόγου. Και μπορεί οι "κυανόλευκοι" να έχουν ένα βαθμό, ύστερα από τρεις αγωνιστικές, όμως υποστηρίζουν μετά βεβαιότητας ότι "δεν θα κινδυνεύσουμε". Κι ας υποβιβάζονται έξι στο τέλος της περιόδου.

Αυτό που λείπει για την ώρα από την ομάδα είναι η εμπειρία και ένας σκόρερ. Η Καλλιθέα άλλωστε συγκαταλέγεται μεταξύ των τριών συλλόγων της Football League (Τρίκαλα και Αιγινιακός οι άλλοι δύο) που δεν έχουν σκοράρει ύστερα από 270 λεπτά στο πρωτάθλημα.