Παντέλης: «Ποδοσφαιρική αδικία»

Απογοητευμένος ο Νίκος Παντέλης με την ήττα της Καλλιθέας από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο προπονητής της Καλλιθέας Νίκος Παντέλης, που είδε την ομάδα του να γνωρίζει την ήττα με 1-0 στη Ριζούπολη από τον Απόλλωνα Σμύρνης, είπε στη συνέντευξη Τύπου: «Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα για τη νίκη, αλλά θεωρώ ότι πρόκειται για μια ποδοσφαιρική αδικία. Με την εμφάνιση που κάναμε είμαστε στεναχωρημένοι με την ισοπαλία. Μπήκαμε μουδαιασμένα και κόντρα στη ροή του ματς, σε μια ανύποπτη στιγμή, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά στο δεύτερο είχαμε ολοκληρωτική υπεροχή, κλασικές ευκαιρίες, μας έλειψε μόνο το γκολ. Εάν συνεχίσουμε έτσι δεν θα φοβηθούμε τίποτα. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Η εμφάνιση αυτή είναι παρακαταθήκη για το μέλλον. Επί των ημερών μου αυτό ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια. Είμαι υπερήφανος για την απόδοση της ομάδας στο β'ημίχρονο».

Ο ακραίος επιθετικός της Καλλιθέας Αλέξανδρος Αρναρέλλης ανέφερε: «Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου. Σε μια ανύποπτη φάση δεχτήκαμε ένα γκολ. Οπισθοχώρησε ο Απόλλων και δεν μπορέσαμε να διασπάσουμε την άμυνά του. Είχαμε τη φάση του πέναλτι, που ήταν καθαρή περίπτωση παράβασης. Θα είχε αλλάξει όλο το ματς. Ήρθαμε για να κερδίσουμε, αλλά η διαιτησία δεν μας έδωσε τη δυνατότητα».

Last modified onΔευτέρα, 16 Φεβρουάριος 2015 21:13