Φιλική ήττα στον Βόλο

Με 1-0 έχασε ο Παναιγιάλειος από τον Βόλο ΝΠΣ, στο ΕΑΚ.

Με τη φιλική ήττα έφυγε από το ΕΑΚ Βόλου ο Παναιγιάλειος, ο οποίος δεν τα κατάφερε απέναντι στον νεοσύστατο Βόλο ΝΠΣ και έχασε με 1-0.

Κινητικοί ήταν οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου, που είχαν τρεις κλασικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο με τους Σταματή και Κόκορη, αλλά δέχθηκαν το γκολ στο 51ο λεπτό έπειτα από κόρνερ του Πίτου Γκαρσία και ενέργεια του Μελισσόπουλου.

Η αρχική ενδεκάδα του Βόλου: Φαρμάκης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Ντόσης, Πιαστόπουλος, Ζέρης, Πίτου Γκαρσία, Δεμηρτζόγλου, Ηλιόπουλος, Μάντζης. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Πατσιογιώργος, Παπαδόπουλος, Παπακώστας, Καλαμίδης, Παπαεμμανουηλίδης, Διμηνάς, Πέντα, Μελισσόπουλος, Παπουτσής, Κυπαρίσσης, Μηλιώτη.

Ο Παναιγιάλειος ξεκίνησε με τους Τσάπαλο, Τσερκέζο, Παπαχρήστο, Στίκα, Ντέμο, Γκούμα, Γαβριηλίδη, Κριστέτο, Σκαρτσίλα, Ρινάλντι και Σταματή. Έπαιξαν και οι Πολίτης, Αθανασίου, Ρέλλας, Κοντοχρήστος, Βατουσιάσης, Σακελλαρόπουλος, Σμίλτος, Μπρους, Κάναλς, Κόκκορης, Γκούφας και Μπίτρας.

Last modified onΠέμπτη, 10 Αύγουστος 2017 01:11