«Χτυπάει» στο... 10λεπτο

Οι τρεις από τις τέσσερις νίκες της Αναγέννησης Καρδίτσας έχουν συνδυαστεί με γκολ στο πρώτο 10λεπτο.

Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας με το τρίποντο σε βάρος του ΑΟ Χανιά. Κομβικής σημασίας, βέβαια, ήταν το γκολ του Φώτη Κισκαμπάνη στο 5ο λεπτό με το οποίο οι Θεσσαλοί πήραν το προβάδισμα. Η ΑΣΑ, όμως... συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στο πρώτο 10λεπτο των αγώνων της και στις τρεις από τις τέσσερις φορές που το έκανε, κατέκτησε και τη νίκη.

Στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Αιγινιακό η Αναγέννηση προηγήθηκε στο 1ο λεπτό με τον Σωτήρη Τσιλούλη και έφυγε με το «διπλό» από το «Γ. Παραλυκίδης» με 3-0. Τη 13η αγωνιστική οι Δήμος Τζέκος (2'), Τσιλούλης (5') είχαν διαμορφώσει νωρίς το 2-0 σε βάρος του Αγροτικού Αστέρα και την Τετάρτη (08/03) ο Φώτης Κισκαμπάνης έδειξε τον δρόμο στο 5' για την επικράτηση με 2-0 απέναντι στον ΑΟΧ.

Η θεσσαλική ομάδα είχε βρει δίχτυα και στο 10' (Σάμουελ Ντάνκουα) της εκτός έδρας αναμέτρησης της 11ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League απέναντι στην Καλλιθέα, όμως έμεινε στο 2-2.

Last modified onΠέμπτη, 09 Μάρτιος 2017 15:01