«Αυτό αλλάξαμε και νικήσαμε»

Ο Νίκος Νεντίδης ανέλυσε τι άλλαξε ο Αγροτικός στο παιχνίδι του και επήλθε η νίκη επί της Σπάρτης.

Μια ακόμα επικράτηση για τον Αγροτικό Αστέρα στην έδρα του. Η ομάδα του Ευόσμου επιβλήθηκε της Σπάρτης και ο προπονητής Νίκος Νεντίδης είπε μετά το 3-0 στη συνέντευξη Τύπου: «Ξέραμε ότι θα αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που είναι "ομάδα" και το δύσκολο ήταν ότι ήταν «λαβωμένη». Κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο πιέζοντας ψηλά να δημιουργήσει φάσεις και ήμασταν τυχεροί που δεν δεχτήκαμε γκολ.

Εκείνο που αλλάξαμε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο τρόπος ανάπτυξης. Ήρθαμε λίγο πιο πίσω και αναγκάσαμε τον αντίπαλο να βγει πιο ψηλά. Μας ευνόησαν τα δύο τέρματα από στημένες φάσεις που ήρθαν γρήγορα. Από εκεί και πέρα ήταν πιο εύκολο να διαχειριστούμε τη νίκη. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη δύσκολη νίκη».

Last modified onΚυριακή, 22 Ιανουάριος 2017 19:31