Επτά και... λίγα ήταν

O Πανελευσινιακός δέχθηκε επτά γκολ από τον ΠΑΟΚ που ήταν σαν να έπαιζε μόνος του. O Πανελευσινιακός δέχθηκε επτά γκολ από τον ΠΑΟΚ που ήταν σαν να έπαιζε μόνος του.

Ο Πανελευσινιακός ηττήθηκε 7-0 από τον ΠΑΟΚ που κυριάρχησε στο γήπεδο της Ελευσίνας.

Οι ποδοσφαιριστές του Πανελευσινιακού άντεξαν μόνο για ένα ημίχρονο να κρατήσουν τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ μακριά από το γκολ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσαν και το τελικό 7-0 έμοιαζε απόλυτα φυσιολογικό για όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας.

Ακόμη και η «λευκή» ισοπαλία στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης φαντάζει μεγάλη επιτυχία για τους γηπεδούχους, αφού η κατοχή της μπάλας ήταν στο 80-20 για τον ΠΑΟΚ.  Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Αθανασιάδης στο 49ο λεπτό άνοιξε τον χορό των γκολ και από εκεί και πέρα όλα τελείωσαν...

Οι Περέιρα (51'), Σάκχοφ (58') αύξησαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και όσο κυλούσε ο χρόνος τόσο πιο εύκολο ήταν να σπάσει η αντίπαλη άμυνα. Οι Μυστακίδης (70'), Κουλούρης (75') και Πέλκας (77', 91') έγραψαν το τελικό 7-0 που θα μπορούσε να είχε φτάσει σε διψήφιο αριθμό αν δεν έριχναν τον ρυθμό. Τα στατιστικά έδειξαν 32-2 τελικές προσπάθειες και 78-20 η κατοχή.

Χαρακτηριστικό της απογοήτευσης για την εικόνα της ομάδας της Ελευσίνας ήταν η κίνηση των ποδοσφαιριστών του Πανελευσινιακού να ζητήσουν από τον προπονητή τους, Θανάση Δημόπουλο, να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια όταν ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές για τους γηπεδούχους...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ       Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ 0-7

ΣΚΟΡΕΡ: 49' Αθανασιάδης, 51' Περέιρα, 58΄ Σάκχοφ, 70' Μυστακίδης, 75' Κουλούρης, 77' Πέλκας, 90+1' Πέλκας

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Στεργιώτης, Κορομηλάς (61' Μουντοκαλάκης), Τσούπρος, Τσίγκρος, Κωστόπουλος (46' Δημόπουλος), Σταματάκης, Κασνέτση, Γραικός, Ναούμ, Παλαιολόγος (69' Ορφανίδης), Στόγιος

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Βελλίδης, Κίτσιου (64' Κοροβέσης), Δεληγιαννίδης, Βαρέλα (64' Πούγγουρας), Μαλεζάς, Σάκχοφ, Χαρίσης, Πέλκας, Περέιρα, Μυστακίδης, Αθανασιάδης (54' Κουλούρης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Τζαφόλιας (Αν. Αττικής), Σαμοΐλης (Αθηνών)

Last modified onΠαρασκευή, 06 Ιανουάριος 2017 01:44