Δυο πρωτιές στο Παγκρήτιο

Ο Οικονόμου έβαλε το παρθενικό του γκολ με τον Αγροτικό Αστέρα και ο Καραμπάς πέτυχε το πρώτο τέρμα της καριέρας του

Εκτός από την μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» που έδωσε στον Αγροτικό Αστέρα η εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Εργοτέλη, το εν λόγω ματς είχε ξεχωριστή σημασία για δυο παίκτες των «σταχυοφόρων».

Συγκεκριμένα, το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ η ομάδα του Ευόσμου το πέτυχε πριν καν την συμπλήρωση ενός λεπτού αγώνα ο Κώστας Οικονόμου. Ο 31 ετών μέσος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για πρώτη φορά με την φανέλα του Αγροτικού στον οποίο αγωνίζεται από το καλοκαίρι του 2015 έχοντας «μετακομίσει» από την Ζάκυνθο.

Όμως «σημαδιακό» ήταν και το δεύτερο τέρμα των «σταχυοφόρων». Το 2-0 λοιπόν έκανε στο 12ο λεπτό ο Γιάννης Καραμπάς βάζοντας τις βάσεις για το «διπλό». Ο 20χρονος αμυντικός μόλις στην 3η του συμμετοχή στο τρέχον πρωτάθλημα κατάφερε να σκοράρει πετυχαίνοντας μάλιστα το πρώτο γκολ της καριέρας του.