«Θα παλέψουμε και με Τύρναβο»

Ο Παναγιώτης Διλμπέρης ξεκαθάρισε πως ο Αγροτικός Αστέρας θα ψάξει τη νίκη με τον Τύρναβο, όπως την έψαξε και με τον Αιγινιακό.

Προβληματισμένος από την εικόνα της ομάδας του που δεν ήταν συγκεντρωμένη επειδή εξασφάλισε τη σωτηρία δήλωσε ο προπονητής του Αγροτικού Αστέρα, Παναγιώτης Διλμπέρης μετά την ήττα (3-0) από τον Αιγινιακό. Αναλυτικά είπε:

«Εκτός από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού που προσπαθήσαμε να σημειώσουμε κάποιο γκολ και είχαμε ένα δοκάρι δεν πατήσαμε καλά στον αγωνιστικό χώρο. Μετά από το καλό ξεκίνημα υστερήσαμε απέναντι στον αντίπαλο τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση, ενώ δεν είχαμε και καλή οργάνωση. Ο Αιγινιακός είχε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο. Μετά το 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν δύσκολα για εμάς τα δεδομένα για να πάρουμε κάτι θετικό. Σε εμένα μένει έντονος προβληματισμός, διότι δεν πείστηκαν οι ποδοσφαιριστές μου στο να είναι συγκεντρωμένοι και παρασύρθηκαν από το γεγονός ότι εξασφαλίσαμε την σωτηρία».