• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

«Πληρώσαμε την κακή συνεννόηση»

Ο Παναγιώτης Γκουτσίδης τόνισε πως ο Παναιγιάλειος έχασε δίκαια αφού η Καλλιθέα ήταν καλύτερη σε όλο σχεδόν το παιχνίδι.

Στην έλλειψη συγκέντρωσης στο πρώτο λεπτό και στις φάσεις που δεν εκμεταλλεύθηκε η ομάδα του Αιγίου μετά το 1-0 στάθηκε ο τεχνικός του Παναιγιαλείου, Παναγιώτης Γκουτσίδης. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ξέραμε πως ήρθαμε σε μια έδρα που θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε έναν δυνατό αντίπαλο που έχει ανοδική πορεία στους τελευταίους της αγώνες και διαθέτει έναν πολύ καλό προπονητή. Σε ένα γήπεδο κακό για ποδόσφαιρο ξέραμε πως το παιχνίδι θα εξελιχθεί με πολλά γεμίσματα και προσπάθεια εκμετάλλευσης στις στημένες μπάλες για να έρθει το γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι στα μαρκαρίσματά μας και ο αντίπαλος ήταν καλύτερος. Προσπαθήσαμε να κάνουμε καλύτερο δεύτερο ημίχρονο, αλλά από μια κακή συνεννόηση ήρθε το γκολ. Είχαμε τις ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι, δεν καταφέραμε να φτάσουμε στο γκολ και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα που ήταν δίκαιο».

Last modified onΚυριακή, 08 Φεβρουάριος 2015 23:56