«Μπορούν να βοηθήσουν»

Οι «ρεζέρβες» του Ηρακλή ικανοποίησαν τον Νίκο Παπαδόπουλο.

Ο Ηρακλής επικράτησε 3-2 του Απόλλωνα στην Καλαμαριά και ο Νίκος Παπαδόπουλος δήλωσε ικανοποιημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του. Όπως ανέφερε: «Στο πρώτο ημίχρονο δοκιμάσαμε έναν σχηματισμό για να δούμε αν μπορούμε να παίξουμε έτσι.Κυρίως μέχρι τα πρώτα 25 λεπτά πήγαμε καλά. Μετά χάσαμε τα μαρκαρίσματα. Δεν κρατούσαμε τη μπάλα τόσο πολύ και δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να σκοράρει. Σίγουρα δεν μας ενδιαφέρει το αποτέλεσμα. Περισσότερο θέλαμε να δώσουμε χρόνο συμμετοχής στους παίκτες.

Είμαι ευχαριστημένος. Καθρέφτης είναι το γήπεδο. Πολλά παιδιά έδειξαν σήμερα ότι μπορούν να βοηθήσουν όταν ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Θα είναι καλό να κάνουμε ακόμα ένα φιλικό για να είναι η ομάδα πιο έτοιμη. Τα επίσημα έτσι και αλλιώς είναι άλλα και τα φιλικά άλλα. Δεν έχω βασικούς και αναπληρωματικούς παίκτες. Θα δώσω χρόνο συμμετοχής σε κάποια παιδιά. Πάντως η εικόνα ορισμένων παιδιών ήταν πολύ ικανοποιητική. Η ομάδα θέλει βελτίωση στις στατικές φάσεις. Σίγουρα θέλουμε βελτίωση σε αυτό το κομμάτι γιατί πολλά γκολ μπαίνουν από στατικές φάσεις. Πολλοί παίκτες πρέπει να έχουν ποιο καθαρό μυαλό όταν είναι στην άμυνα. Δεν είναι κακό να διώχνεις την μπάλα και από το γήπεδο όταν πιέζεσαι».

Last modified onΚυριακή, 28 Σεπτέμβριος 2014 22:27