• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

Ο Αιγινιακός... σίγησε

Η επίθεση του Αιγινιακού έχει να βρει δίχτυα από τις 17 Απριλίου.

Ένα σερί 16 αγώνων διαρκούς σκοραρίσματος είχε διανύει ο Αιγινιακός στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Συγκεκριμένα, από την αυλαία του δεύτερου γύρου (14η αγωνιστική), η ομάδα της βόρειας Πιερίας έβρισκε συνεχώς δίχτυα, όμως στο ματς με τη Νίκη Βόλου συμπλήρωσε 503 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να βρει δίχτυα. Τελευταίο τέρμα, αυτό στις 17 Απριλίου, στο εντός έδρας 1-1 με τον Ηρακλή Ψαχνών, με τον Μπελόν να σκοράρει στο 37'.

Έπειτα από την ήττα από τους Θεσσαλούς ο Αιγινιακός βρέθηκε ουραγός στα play off, όμως μαθηματικά δεν έχει χαθεί τίποτα. Οι «κυανόλευκοι» τονίζουν ότι η χρονιά είναι ήδη πετυχημένη και θα παλέψουν για το καλύτερο στα ματς που απομένουν. Βέβαια, προκύπτουν διαρκώς και προβλήματα με κάρτες. Ο Φαμπίνιο, ο οποίος θα πρέπει να νιώθει τυχερός που δεν αποβλήθηκε, συμπλήρωσε 10 κίτρινες κάρτες, ενώ δύο από τα τέσσερα προσεχή ματς θα χάσει και ο Κουτσοσπύρος που συμπλήρωσε 7 κίτρινες.

Last modified onΠέμπτη, 08 Μάιος 2014 02:34