«Χωρίς αρχή και τέλος»

Ο Σάκης Θεοδοσιάδης υποστήριξε ότι η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε το χειρότερο πρώτο της ημίχρονο.

Ο τεχνικός των Θεσσαλών υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου ότι η ομάδα του δεν είχε αρχή και τέλος και χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη (3-0) της Κέρκυρας:

«Η νίκη τους ήταν δίκαιη. Ξέραμε πως η Κέρκυρα είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα. Εμείς δουλέψαμε πάνω στον αντίπαλο όλη την εβδομάδα, αλλά ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε πάρα πολλά προβλήματα. Ήμασταν χωρίς αρχή και τέλος, με συνέπεια, να βρεθούμε πίσω με 2-0 και μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο σε έκταση.

Στο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ανακτήσουμε την ηρεμία μας και μετά την πολύ κακή εικόνα του α΄ μέρους, που ήταν η χειρότερη φετινή μας, στην επανάληψη, προσπαθήσαμε να πάρουμε κατοχή, κι είχαμε μια δυο καλές ευκαιρίες για να μειώσουμε... Όμως, τελικά, ήρθε το 3-0, και εκεί, όλα τελείωσαν. Ελπίζω, γενικά, πάντως, αυτό το παιχνίδι να μας γίνει μάθημα».

Πηγή: corfusports.gr

Last modified onΔευτέρα, 04 Νοέμβριος 2013 19:38