Τα συγχαρητήρια και τα...κρύα γκολ

Επιπλέον κίνητρο για πρόκριση στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου είχαν στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Δεν είναι μόνο τα επιπλέον χρήματα που λαμβάνει η ομάδα, αλλά και τα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ, που οπωσδήποτε είναι δέλεαρ για τους παίκτες της Αναγέννησης Καρδίτσας. Μπορεί στο δεύτερο μέρος ένα κακό δεκάλεπτο να έφερε τα πάνω κάτω στο ματς με την Καβάλα, μια και έγινε το 2-2, ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» σοβαρεύτηκαν στη συνέχεια, ανέβασαν ρυθμούς και έφτασαν στο 3-2 και στην πρόκριση.
Στο ημίχρονο ο Σάκης Θεοδοσιάδης είχε πει στους παίκτες του να παίξουν στο ίδιο τέμπο και να μη χαλαρώσουν, αλλά αυτό δεν κατέστη εφικτό. Έστω και περιπετειωδώς ήρθε η νίκη. Ο κόουτς της Καρδίτσας έδωσε συγχαρητήρια στην ομάδα του, αλλά εξέφρασε και το παράπονό του: «Τα γκολ που δεχτήκαμε ήταν... κρύα. Δεν επιτρέπεται να δεχόμαστε τέτοια γκολ».

Last modified onΔευτέρα, 16 Σεπτέμβριος 2013 19:36