• Written by Χρήστο Θανασούλη
  • Published in Βύζας
  • 0 comments

Στην ανωτερότητα και την εμπειρία της Νίκης Βόλου στάθηκε ο Ηλίας Φυντάνης.

Ο τεχνικός του Βύζαντα Μεγάρων δήλωσε μετά την ήττα (2-0) από τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό: «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που βάσει του υλικού της και της πορείας της μπορεί ν’ ανακάμψει και θα μπει σίγουρα στη επτάδα. Η Νίκη είναι μια ομάδα με έμπειρους παίκτες, αντίθετα εμείς έχουμε μόνο δύο έμπειρους ποδοσφαιριστές, τον Πουρή και τον Κρολ.

Παλεύουμε, αν και άπειροι, όλα τα παιχνίδια και στόχο έχουμε να σωθούμε. Σήμερα παρότι δουλέψαμε πολύ και ξέραμε ότι είμαστε αδύναμοι στις στημένες φάσεις, δεχθήκαμε το πρώτο γκολ από στημένη φάση. Ενα λεπτό πριν τελειώσει το ημίχρονο δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ, το οποίο αν αποφεύγαμε ίσως να παλεύαμε καλύτερα το παιχνίδι. Η Νίκη ίσως άξιζε και άλλο ένα τέρμα και ήταν δίκαιο το τρίποντο που πήρε.

Μέχρι το μισάωρο θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Φάνηκε για μας η κούραση των τριών προηγούμενων παιχνιδιών. Δεν έχω όμως εναλλακτικές λύσεις. Αν βαδίσουμε στον ίδιο δρόμο, θα αποφύγουμε τον υποβιβασμό».

Last modified onΚυριακή, 17 Μάρτιος 2013 18:11